Tygodniowa prognoza pogody. Nadciągają deszcze, czy upały? IMGW już wie

16

Ostatnie dni są naprawdę pozytywne pod kątem pogodowym. Czy następny tydzień (29.05. - 4.06. 2023) również upłynie pod znakiem dobrej aury? Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podzielili się prognozą.

Tygodniowa prognoza pogody. Nadciągają deszcze, czy upały? IMGW już wie
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) regularnie dzieli się prognozami pogody. Ostatnie zapowiedzi ekspertów w pełni pokryły się z rzeczywistością - za nami ciepłe, a zarazem słoneczne dni. Taka pogoda utrzymywała się w wielu regionach Polski.

A co nas czeka w niedzielę (28 maja)? Również i w tym przypadku przedstawiciele IMGW przekazali naprawdę dobre wieści.

W niedzielę kontynuacja ładnej pogody. Okresami więcej chmur pojawi się na południowym wschodzie i tam występować będą przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C nad morzem i w obszarach podgórskich do 21°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków wschodnich - zaznaczyli na swojej stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kupili prawie stuletni dom, urządzają go po kawałku. "Decyzję podjęliśmy w pięć minut"

Tygodniowa prognoza pogody IMGW (29.05 - 4.06.2023)

Najważniejsze teraz jest to, jaka aura towarzyszyć nam będzie w przyszłym tygodniu. Okazuje się, że w poniedziałek (29 maja) pogoda będzie taka sama, jak w niedzielę. "Na ogół pogodnie, a więcej chmur i przelotny deszcz jedynie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 19°C do 23°C, jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich chłodniej, od 14°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny" - zaznacza IMGW.

We wtorek (30 maja) kontynuacja spokojnej i słonecznej pogody. Przelotny deszcz możliwy jedynie miejscami na południu. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C, nad morzem od 14°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych - podkreślają eksperci.

Środa (31 maja) ma być natomiast słoneczna na przeważającym obszarze Polski. "Okresami wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu jedynie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 16°C na północy do 22°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północny i północno-wschodni" - zapowiada IMGW.

W czwartek pogodnie i ciepło. Temperatura maksymalna od 19°C na południowym wschodzie i nad samym morzem do 25°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się - podsumowują specjaliści.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić