Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Microsoft nie będzie już wspierał Visty

3

Amerykański koncern postanowił skończyć z jednym z najbardziej znienawidzonych produktów, jakie wydał na świat. Microsoft kończy ochronę dla Visty, a jego użytkownicy muszą szybko uaktualnić system operacyjny.

Microsoft nie będzie już wspierał Visty
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/netweb)

Oficjalne wsparcie dla Visty skończy się po 11 kwietnia. Microsoft przestanie wtedy wysyłać aktualizację zabezpieczeń. System stanie się zdecydowanie bardziej podatny na ataki hakerów oraz najnowsze wirusy - pisze express.co.uk.

Ze wsparciem Visty kończą także najpopularniejsze przeglądarki. Mozilla ogłosiła, że jeszcze tylko przez chwilę będzie uaktualniać zabezpieczenia Firefoxa dla Visty. Potem pójdzie w ślady Google Chrome, który ma już niedługo działać tylko na nowszych wersjach systemu.

Microsoft nalega, aby zaktualizować oprogramowanie. Apeluje, by na każdym urządzeniu, które do tej pory pracowało na Viście, zainstalować nowszy system operacyjny.

Ma to związek z wielką aktualizacją systemu Windows 10. Firma dużo zainwestowała w tę wersję oprogramowania. Szacuje się, że od lipca 2015, Windows 10 zainstalowano ponad 500 mln razy.

Vista to jeden z najbardziej nieudanych wynalazków Microsoftu. System został wydany w 2007, w momencie, kiedy królował XP - najbardziej popularny w historii system operacyjny. Vista była krytykowana za powolność działania, a także wiele niepotrzebnych aplikacji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić