Aleksander Sławiński| 

Napięcia między Lewicą a KO. Poseł Nitras grozi, Partia Razem odpowiada

64

W czwartek w Sejmie głosowano za zmianą w regulaminie, pozwalającą na zdalne obrady. Posłowie Lewicy, wraz z PSL i PiS głosowali za w pełni zdalnymi posiedzeniami. Sławomir Nitras, zły, że Lewica głosuje wraz z PiS-em, miał rzucić do posłanki Anny Marii Żukowskiej dość nieprzyjemny komentarz.

Napięcia między Lewicą a KO. Poseł Nitras grozi, Partia Razem odpowiada
(PAP, Wojciech Paceiwcz)

Głosowanie nie poszło po myśli Koalicji Obywatelskiej i do regulaminu wprowadzono zmiany. Zirytowany Sławomir Nitras miał rzucić do siedzącej nieopodal Anny Marii Żukowskiej, że 'kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami"

Od pomarańczowego do brunatnego jeden krok - skomentowała wypowiedź członka KO posłanka.

Sławomir Nitras w odpowiedzi oskarżył Żukowską o "obrzydliwe kłamstwo". Stwierdził, że to ona sugerowała zbliżanie się między KO a Konfederacją, któremu on tylko zaprzeczył. Zapowiedział też podanie jej do komisji etyki poselskiej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Groźby Sławomira Nitrasa

Na oskarżenia Nitrasa szybko odpowiedziała Partia Razem, która na opublikowała na Twitterze nagranie, w którym dość wyraźnie słychać, że poseł KO faktycznie w niedwuznaczny sposób, groził Lewicy, że "Konfederacja się nią zajmie".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do nagrania odniósł się też kandydat Konfederacji na prezydenta. Krzysztof Bosak oświadczył, że gdy jego partia będzie u władzy to nie tylko Lewica, ale i Sławomir Nitras będą w opozycji.

Zobacz także: Marek Kacprzak: Sejm jak rewia mody

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić