Statek widmo koło Rangunu. Zagadka rozwiązana

Policjanci z Mjanmy badający opuszczony statek, który osiadł na mieliźnie niedaleko Rangunu, odkryli jego tajemnicę.

Obraz
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Policja w Rangunie

Zardzewiały Sam Ratulangi PB 1600 został dostrzeżony przez rybaka. Ostatni ślad po jednostce pochodzi sprzed 9 lat. Wstępne dochodzenie wykazało, że silniki i urządzenia statku są w pełni sprawne.

Pusty kontenerowiec był holowany do fabryki zajmującej się złomowaniem statków. Jak ustalono, z powodu złej pogody przerwały się przyczepione do niego kable. Sam Ratulangi PB 1600 był niesiony nurtem, aż dotarł w okolice Rangunu - podaje "Fox News".

By ustalić lokalizację holownika, użyto radaru. Członkowie załogi statku Independence zeznali, że opuścili Dżakartę 13 sierpnia. Zmierzali do Bangladeszu.Trudne warunki pogodowe zaskoczyły ich na południe od rzeki Rangun.

Obraz
© Facebook.com | Policja w Rangunie

Kontenerowiec został zbudowany w 2001 roku. Mierzy ponad 177 metrów. Gdy w 2009 roku po raz ostatnio odnotowano jego położenie, statek był u wybrzeży Tajwanu.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Starożytny wrak. Odkryty po przeskanowaniu dna

Wybrane dla Ciebie