Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Znany raper aresztowany. Szukał go Interpol

32

Raper Amir Tataloo przebywał w Stambule, kiedy Interpol opublikował zawiadomienie na jego temat. Służby poszukiwały go czerwoną notą, a zatrzymania dokonali przedstawiciele tureckiej policji. Chodziło o narkotyki. Czy raper zostanie wydalony z powrotem do Iranu?

Znany raper aresztowany. Szukał go Interpol
(Facebook.com, AMIR TATALOO)

Raper miał wkrótce wyjechać do Wielkiej Brytanii. Planował zagrać tam koncert w lutym.

Na początku policjanci oznajmili, że Tataloo był poszukiwany z powodu narkotyków. Podkreślali także, że artysta nie został aresztowany, lecz tylko "zatrzymany". Jednak jak podaje BBC, w późniejszym czasie funkcjonariusze opublikowano komunikat, z którego wynikało, że raper naruszył kwestie związane z wizą.

Kim jest irański raper?

Amir Tataloo jest znanym irańskim raperem, influencerem oraz autorem piosenek. Jak podaje BBC, w swoich tekstach oraz wypowiedziach w social mediach często krytykuje ojczysty rząd. Odnosi się do przypadków łamania praw człowieka oraz wolności prasy. Jego prawdziwe imię i nazwisko brzmią Amirhossein Maghsoudloo.

Zobacz też: Iran grozi światu

Na portalu change.org pojawiła się petycja, której autorzy domagają się uwolnienia rapera. We wtorek 28 stycznia liczba zebranych podpisów wynosiła już ponad 94 tysiące ze 150 tysięcy wymaganych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ostatecznie nie zdecydowano się na ekstradycję artysty do Iranu. Artysta nie jest mile widziany w ojczyźnie. Według ustaleń BBC Amir Tataloo w 2016 roku został aresztowany irański patrol moralności pod zarzutem "szerzenia deprawacji wśród dzieci i młodzieży". Jego twórczość pozostaje zakazana wśród rodaków jako "niemoralna" i "zbyt zachodnia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić