100-minutowe mecze na mistrzostwach świata? Jest oficjalne stanowisko FIFA!

10

W środę 6 kwietnia w mediach zaczęła krążyć informacja, że mecze piłkarskich mistrzostw świata mogą zostać wydłużone do 100 minut. Znamy już oficjalne stanowisko FIFA w tej sprawie.

100-minutowe mecze na mistrzostwach świata? Jest oficjalne stanowisko FIFA!
Na zdjęciu: Reprezentacja Polski celebrująca awans na MŚ w Katarze (GETTY, SOPA Images)

"Corriere dello Sport" przekazał w środę, że FIFA poważnie zastanawia się nad tym, czy warto wydłużyć czas trwania meczów piłkarskich mistrzostw świata do 100 minut. To miałoby zwiększyć efektywny czas gry w każdym spotkaniu. Nie zostało jednak wspomniane, w jaki sposób mogłoby dojść do takiego wydłużenia.

Wszystkie wątpliwości są już rozwiane przez FIFA. Organizacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym kategorycznie zaprzeczyła, że miałoby dojść do jakichkolwiek zmian w kwestii czasu trwania meczów na MŚ.

W związku z niektórymi doniesieniami i plotkami, FIFA pragnie podkreślić, że nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w zasadach dotyczących długości meczów piłkarskich podczas Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022, ani też w żadnych innych rozgrywkach - czytamy na oficjalnych profilach FIFA w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia 2022 roku. Przypomnijmy, że Polska zagra w grupie C, a jej rywalami będą Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna.

Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić