16-latek zdyskwalifikowany za doping. "To przyszła gwiazda Premier League"

2

To rzadko spotykana sytuacja. W wieku zaledwie 16 lat piłkarz (jego nazwiska nie podano) został zdyskwalifikowany za wykrycie w jego organizmie zakazanego środka. "To przyszła gwiazda Premier League" - twierdzą angielscy dziennikarze.

16-latek zdyskwalifikowany za doping. "To przyszła gwiazda Premier League"
Mecz Premier League (Getty Images)

W lipcu zeszłego roku u młodego piłkarza jednego z klubów Premier League wykryto somatropinę, substancję wykorzystywana przy leczeniu zaburzeń wzrostu. Jej używanie u sportowców jest zakazane przez Światową Agencję Antydopingową.

Od 7 sierpnia 2020 roku wówczas 15-letniego piłkarza zawieszono i rozpoczęło się postępowanie wyjaśniające. Teraz poznaliśmy jego wyniki. Dziennikarze gazety "The Sun" poinformowali o dyskwalifikacji zawodnika na okres 9 miesięcy, przy czym kara liczy od się od momentu zawieszenia.

Tym samym 16-letni piłkarz, którego imienia i nazwiska nie ujawniono, będzie mógł wrócić do gry już 7 maja bieżącego roku. Ze względu na mistrzostwa Europy Premier League zakończy jednak aktualny sezon wcześniej, dlatego młody piłkarz najwcześniej dla swojego klubu będzie mógł zagrać już w kolejnych rozgrywkach.

To zawieszenie pokazuje, że przepisy antydopingowe w Wielkiej Brytanii są równe dla wszystkich sportowców, niezależnie od wieku. Apeluję do wszystkich opiekunów, którzy są odpowiedzialni za młodych sportowców, aby chronić ich przed ryzykiem, jakie niesie za sobą doping - powiedział Pat Myhill, dyrektor brytyjskiej agencji antydopingowej, cytowany przez "The Sun"

Zdaniem angielskiego dziennika, zdyskwalifikowany 16-latek to "przyszła gwiazda" Premier League, czyli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Zobacz także: Oberstdorf 2021. Dziennikarz zwrócił uwagę na zachowanie Kamila Stocha. "Można być optymistą"
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić