Adamek vs. Chalidow? "To policzek dla polskiego boksu"

48

W środowisku sportów walki coraz więcej mówi się o potencjalnym pojedynku Tomasza Adamka z Mamedem Chalidowem. Nie wszystkim ten pomysł się podoba.

Adamek vs. Chalidow? "To policzek dla polskiego boksu"
Na zdjęciu: Tomasz Adamek i Mamed Chalidow (Materiały prasowe)

W piątek, podczas gali Fame Friday Arena 2 w Szczecinie, do klatki wszedł Tomasz Adamek. Nie po to, aby walczyć, choć to już tylko kwestia czasu. Organizacja Fame MMA w ten sposób ogłosiła angaż byłego mistrza świata w boksie. Adamek w Fame ma stoczyć dwie walki, a pierwsza z nich nastąpi najprawdopodobniej 10 lutego - podczas jubileuszowej gali Fame MMA 20.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: zwierzę wpadło na murawę. Podczas meczu!
Jadąc tutaj jeszcze dwie godziny wcześniej mówiłem: podpiszę, nie podpiszę. Ale dali mi naprawdę dobry kontrakt. Dlatego jestem z wami w przyszłym roku dwukrotnie - powiedział w Szczecinie.

Niespełna 47-letni sportowiec nie zna jeszcze nazwiska swojego pierwszego rywala. W środowisku sportów walki sporo mówi się natomiast o jego możliwej walce z Mamedem Chalidowem. Doskonale znany zawodnik MMA zapowiedział jakiś czas temu, że chętnie spróbowałby swoich sił w boksie. Natychmiast zaczęto łączyć go z Adamkiem.

To zestawienie, które z pewnością przyciągnęłoby mnóstwo kibiców - zarówno do hali, jak i przed odbiorniki. Ale nie wszyscy są entuzjastami tego pomysłu. Przykładem jest tutaj promotor pięściarski, Mariusz Grabowski, który jasno wyraził swoją opinię w rozmowie z kanałem "MMA Rocks".

Pytany o to, czy walka Chalidowa z Adamkiem jest szansą na skok popularności boksu, odpowiedział:

Nie, myślę, że to nie jest szansa. To policzek dla polskiego boksu. To szermierka na pięści. Nie ma co tutaj wplątywać innych dyscyplin i robić zestawienia Mamed Chalidow - Adamek. Wiadomo, że to na pewno elektryzuje i tej elektryzacji nie ma w boksie zawodowym.

W najbliższych tygodniach powinno wyjaśnić się, czy Chalidow rzeczywiście będzie rywalem Adamka.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić