Ale wpadka Piotra Żyły. Internauci od razu to wychwycili

30

Dobrze w próbie generalnej przed MŚ wypadł na skoczni Piotr Żyła. Gorzej było mediach społecznościowych. Skoczek popełnił błąd ortograficzny. Internauci szybko to wychwycili.

Ale wpadka Piotra Żyły. Internauci od razu to wychwycili
Piotr Żyła (Instagram)

W dobrej formie na mistrzostwa świata do Oberstdorfu pojedzie Piotr Żyła. W próbie generalnej wiślanin zajął 5. miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Świata w Rasnovie. Na półmetku zajmował 10. pozycję, ale świetny drugi skok pozwolił Żyle awansować aż o 5 lokat.

Po dobrym występie Żyły nie opuszczał dobry humor. Jak zwykle podsumował zawody w swoich mediach społecznościowych. Tym razem wpis był krótki, ale i tak zrobił furorę w internecie. Wszystko za sprawą błędu ortograficznego skoczka. "Pieter w Rumuni pl część dróga" - napisał na swoim Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Po przeczytaniu wpisu od razu rzuca się w oczy źle napisane słowo "dróga". Powinno być "druga". Internauci bardzo szybko wychwycili kolejną wpadkę językową Piotra Żyły. "Nie dróga tylko druga", "Jak tu nie kochać tych ortograficznych byków" - pisali w komentarzach fani polskiego zawodnika.

W sobotę w Rasnovie Piotr Żyła ma dzień wolny, bowiem nie znalazł się w składzie miksta (dwóch skoczków i dwie skoczkinie). Po piątkowym konkursie Michal Doleżal postawił na Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, którzy w zawodach zajęli 2. i 4. miejsce.

Tym samym kolejne skoki Piotr Żyła odda już na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Od środy rozpoczną się w Niemczech treningi na K-95. Pierwszy konkurs o medale, na skoczni normalnej, zaplanowano na sobotę 27 lutego na godzinę 16:30.

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie u wybrzeży Szkocji. Porównywane jest do ''szkockich Pompei''
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić