Artur Szpilka przeżywał trudne chwile. Pomogła mu nowa praca

32

Artur Szpilka jest jednym z najpopularniejszych polskich bokserów. Po ostatniej porażce przeżywał jednak bardzo trudne chwile. W odnalezieniu równowagi pomogła mu nowa praca.

Artur Szpilka przeżywał trudne chwile. Pomogła mu nowa praca
Artur Szpilka miał trudne chwile. Pomogła mu nowa praca (AKPA, AKPA)

Wszystko wskazywało na to, że po bolesnej porażce z Łukaszem Różańskim, Artur Szpilka odejdzie od zawodowego boksu i skupi się na innym zajęciu. Najwięcej mówiło się o dołączeniu do jednej z organizacji MMA. Podobno nawet "Szpila" negocjował warunki kontraktu z KSW.

Po przegranej z Różańskim Szpilka przeżywał bardzo trudne chwile. W trakcie walki doznał poważnej kontuzji kolana, która wyeliminowała go z treningów na kilka miesięcy. Był to dla niego także trudny czas pod względem psychicznym. Po porażce spadła na niego fala hejtu i bokser musiał odciąć się od mediów społecznościowych.

Równowagę psychiczną zapewniła mu nowa praca. W październiku oficjalnie uzyskał uprawnienia, aby oficjalnie prowadzić zajęcia bokserskie dla młodzieży.

To odpowiedzialna praca, gdzie trzeba uważać, żeby ktoś nikogo nie znokautował, bo to jednak są dzieci. Chodzi o to, żeby boksowały ostrożnie. Trenujemy i widzę te błędy, które ja popełniałem - powiedział Szpilka w "Koloseum" na antenie Polsatu Sport.
Siedziałem w domu, miałem "załamkę", nie mogłem nic robić, bo noga była przez miesiąc w szynie. Potem powiedziałem, że tak nie może być i trzeba zacząć coś robić - dodał bokser.

Ma wsparcie narzeczonej

Artur Szpilka zawsze może liczyć na wsparcie swojej ukochanej kobiety. Już od ponad 10 lat kroczy u boku Kamili Wybrańczyk, z którą rozumie się bez słów. Często pokazują się razem na różnych wydarzeniach czy też w przestrzeni internetowej.

Niedługo Szpilka będzie wspierał swoją partnerkę podczas gali FAME MMA 12, która odbędzie się 20 listopada w Ergo Arenie. Jej rywalką będzie fitnesska Anna Andrzejewska.

Zobacz także: Ile?! Nie uwierzysz jak długo trenował do walki "Mua boy"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić