Bramkarz mógł tylko popatrzeć. Nieprawdopodobny gol gwiazdy Tottenhamu

0

W kapitalny sposób swój setny występ w reprezentacji Korei Południowej zwieńczył Heung-min Son. 30-latek w fenomenalny sposób doprowadził do wyrównania w meczu towarzyskim z Kostaryką. Bramkarz rywali Esteban Alvarado jedynie odprowadził piłkę wzrokiem. To trzeba zobaczyć.

Gol Heunga-Min Sona (Twitter, theKFA)

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w Katarze. W tej imprezie wezmą udział m.in. reprezentacje Korei Południowej oraz Kostaryki. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w czwartek w spotkaniu towarzyskim.

Kostarykańczycy trafili na mundialu do trudnej grupy. Ich rywalami będą reprezentacje Hiszpanii, Niemiec oraz Japonii. Korea Południowa z kolei zagra z Portugalią, Ghaną, a także Urugwajem.

Wynik meczu w Goyang w 28. minucie otworzył Hwang Hee-Chan. Zawodnik występujący na co dzień w angielskim Wolverhampton Wanderers uderzył z 15. metra, po tym jak otrzymał piłkę od Yoona Jong-gyu.

Rywale wyrównali jeszcze przed przerwą. Do koreańskiej bramki trafił Jewison Bennette. Po zmianie stron natomiast Kostarykańczycy wyszli na prowadzenie po golu Anthony'ego Contretasa.

Kapitalny gol w Korei. Strzelcem gwiazda Tottenhamu

W końcówce sprawy w swoje ręce wziął rozgrywający setny mecz w narodowych barwach Heung-Min Son. Gwiazdor reprezentacji Korei i Tottenhamu Hotspur podszedł do rzutu wolnego, jaki jego zespół otrzymał w 85. minucie.

Piłka ustawiona była na linii pola karnego. W murze ustawiła się większość piłkarzy reprezentacji Kostaryki, a rywale próbowali im przeszkadzać. Bramkarz miał ograniczone pole widzenia.

Heung-Min Son kapitalnie przymierzył. Posłał futbolówkę w samo okienko, a stojący między słupkami Esteban Alvarado jedynie przyglądał się, jak piłka wpada do siatki. Dzięki tej nieprawdopodobnej bramce Koreańczycy zremisowali 2:2. Tym samym Son może pochwalić się 32 bramkami strzelonymi w 100 meczach.