Brazylijski dziennikarz ostro o Paulo Sousie. "Czysta demagogia"

37

Paulo Sousa w końcu zabrał głos po odejściu z reprezentacji Polski i przenosinach do Flamengo. Jego słowa nie spodobały się kibicom - ani w Polsce, ani też w Brazylii.

Brazylijski dziennikarz ostro o Paulo Sousie. "Czysta demagogia"
Paulo Sousa, Dostawca: PAP/EPA. (PAP, PAP/EPA/Alexandre Vidal / Flamengo / HO)

Choć od momentu odejścia Paulo Sousy z reprezentacji Polski i od jego przenosin do Flamengo Rio de Janeiro minęło już trochę czasu, wciąż nie milkną echa tego, co się wydarzyło. Portugalski szkoleniowiec dopiero w czwartek po raz pierwszy udzielił wywiadu na ten temat.

Zrobiłem to, by trenować największy klub na świecie. Polska to projekt, który się skończył. Jestem skupiony na Flamengo, na niezwykłym wyzwaniu. (...) Jedna z rzeczy, która nie może być kwestionowana, to moja uczciwość, powaga, szacunek, jaki okazywałem od pierwszego do ostatniego dnia - powiedział Sousa dla portugalskiej telewizji RTP.

Takie słowa nie spodobały się polskim kibicom. Wielu czuje się oszukanych przez Sousę. Portugalczyk jeszcze na kilka dni przed odejściem opowiadał przecież o przygotowaniach kadry do walki w barażach o mistrzostwa świata. Niedługo później całkowicie zmienił optykę.

Słowa wypowiedziane przez Sousę nie spodobały się też wielu Brazylijczykom. Bardzo ostrą opinię wyraził o nich dziennikarz uol.com.br, Luis Augusto Simon.

To czysta demagogia. Gdyby Flamengo było największym klubem na świecie, nie zatrudniłoby Paulo Sousy. Zrobiliby to, co robią duże kluby i sprowadziliby trenera pokroju Ancelottiego, Guardioli, Kloppa, czy Gallardo - napisał w swoim felietonie brazylijski dziennikarz.

Luis Augusto Simon uważa też, że jeśli kiedyś pojawi się oferta dla Sousy od dużego klubu europejskiego, ten z pewnością ją przyjmie. Podobnie zrobił poprzedni trener Flamengo, Jorge Jesus - odszedł, gdy zainteresowali się nim sternicy Benfiki Lizbona.

Zobacz także: Co oni zrobili?! Takiego rzutu wolnego jeszcze nie było w historii piłki nożnej (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić