Brytyjczycy ostrzegają kibiców przed mundialem w Katarze

6

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega, że picie alkoholu w miejscach publicznych w Katarze może prowadzić do kar w wysokości do 3000 riyali (720 funtów), a nawet skutkować pozbawieniem wolności do sześciu miesięcy. Mundial w Katarze rozpocznie się 20 listopada.

Brytyjczycy ostrzegają kibiców przed mundialem w Katarze
Brytyjskie media ostrzegają kibiców przed mundialem. Chodzi o alkohol. Stadion Ahmad bin Ali Stadium w Dosze (Getty Images)

Mundial w Katarze będzie z pewnością inny niż wszystkie. Po raz pierwszy będzie organizowany zimą ze względu na zbyt wysokie temperatury panujące w czasie lata. Będzie to też pierwszy turniej w tak restrykcyjnym kraju. Światowe media obiegła informacja dotycząca zmiany restrykcyjnych przepisów panujących w Katarze. Przez długi czas informowano, że zgodnie z lokalnymi przepisami nie będzie można spożywać alkoholu w trakcie największej imprezy piłkarskiej. Jak się okazuje, to już przeszłość.

Według informacji, które przekazał Reuters, Katar zezwoli na kupowanie kibicom piwa na stadionach. To nie wszystko. Napoje alkoholowe będzie można nabyć na trzy godziny przed meczem oraz godzinę po meczu. Będą to jednak mogły zrobić jedynie osoby posiadające bilet.

Brytyjskie media ostrzegają jednak wybierających się na mistrzostwa świata kibiców, aby ci nie próbowali przywozić do tego muzułmańskiego kraju żadnego alkoholu.

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych napisało, że picie w miejscach publicznych może prowadzić do kar w wysokości do 3000 riyali (720 funtów), a nawet skutkować pozbawieniem wolności do sześciu miesięcy.

Jest pewne niezrozumienie dotyczące sprzedaży alkoholu na stadionach i wytyczonych strefach. Pracujemy jak się pracuje przy każdych innych mistrzostwach świata. Mówiąc wprost, zawsze mówiliśmy, że alkohol będzie dostępny w Katarze i że będzie dostępny w specjalnych strefach - przyznał Yasir Al-Jamal, dyrektor wykonawczy Katarskiego Komitetu Wykonawczego.

Gdzie będzie można kupić piwo?

Co wiemy na obecną chwilę? Piwo będzie dostępne w specjalnej strefie kibica FIFA w Doha. Tam "złocistego trunku" będzie można napić się w godzinach od 18:30 do 1:00 w nocy. To jednak nie oznacza końca tematu alkoholu na mistrzostwach świata w 2022 roku. Nadal wielką niewiadomą jest jego cena, a ta w krajach arabskich potrafi być zatrważająca.

Piłkarskie mistrzostwa świata rozpoczną się 20 listopada (niedziela) i potrwają do 18 grudnia (również niedziela). Reprezentacja Polski w grupie C zagra z Arabią Saudyjską, Argentyną i Meksykiem.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)

.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić