Bunt kibiców. Poszło o piwo

12

Kibice FC Kopenhagi grozili klubowi bojkotem i sankcjami. Co się stało? W skrócie: poszło o piwo. Sytuacja zrobiła się napięta.

Bunt kibiców. Poszło o piwo
Kibice klubu z Kopenhagi zagrozili bojkotem (Photo by Martin Rose/Getty Images) (GETTY, 2022 Getty Images, Martin Rose)

Nagła podwyżka ceny piwa przed niedzielnym spotkaniem z FC Midtjylland wywołała nieoczekiwaną wściekłość u kibiców FC Kopenhagi. "Komplet meczowy", czyli sześć piw o pojemności 0,4 litra, kosztował do tej pory około 122 zł (197 koron). Nagle cena zwiększyła się o blisko 100 zł (do 335 koron).

Fani postawili sprawę jasno. Zagrozili, że jeśli klub nie wycofa się z tych podwyżek, nie przyjdą na kolejny mecz swojej drużyny. Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że duński klub postanowił wydać oświadczenie.

Ogromne niezadowolenie w kręgach fanów wywołał fakt, że ceny piwa na niedzielny mecz z FC Midtjylland gwałtownie wzrosły i to bez żadnych wcześniejszych informacji - czytamy na oficjalnej stronie FC Kopenhagi.
Stało się to bez wiedzy i akceptacji klubu FC Kopenhaga, jest nam bardzo przykro. Naszym obowiązkiem jest kontrolowanie podwykonawców. Ceny zostaną przywrócone już przed kolejnym meczem - dodał klub.

Podstawowym bramkarzem klubu z Kopenhagi jest reprezentant Polski Kamil Grabara. Jego zespół zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli i pewnie zmierza po tytuł mistrzowski.

Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić