aktualizacja 

Był lepszy od Ronaldo. "Powinien mi dać jedną Złotą Piłkę"

2

Fabio Paim był uważany za przyszłą gwiazdę światowego futbolu. Jego talent był tak imponujący, że sam Cristiano Ronaldo publicznie stwierdził, że Paim jest lepszy od niego. Życie potoczyło się zupełnie inaczej.

Był lepszy od Ronaldo. "Powinien mi dać jedną Złotą Piłkę"
Na zdjęciu: Fabio Paim i Cristiano Ronaldo (Materiały prasowe, epa, pap, JOSE SENA GOULAO)

Kiedy Fabio Paim miał osiem lat, został zauważony i przyjęty do akademii Sportingu Lizbona. Wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by stał się jednym z największych piłkarzy świata, przewyższając nawet Cristiano Ronaldo, który jest o trzy lata starszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: gwiazda tenisa wciąż zachwyca urodą. Zobacz, jak się zmieniła

Jego kariera nabrała tempa, a oczekiwania były ogromne. Gdy Ronaldo podpisał kontrakt z Manchesterem United w 2003 roku, powiedział:

Jeśli myślisz, że jestem dobry, poczekaj aż zobaczysz Fabio Paima.

Jednak życie napisało inny scenariusz dla Paima. Jego droga zawiodła do słynnego więzienia Caxias, skąd obserwował, jak Ronaldo trenuje z drużyną narodową Portugalii. W wywiadzie dla SunSport, Paim przyznał:

Byłem naprawdę wyjątkowy. Muszę być skromny, ale to prawda. Gdybym grał z takim samym zaangażowaniem i determinacją jak Ronaldo, bym był lepszy od niego. Byłem lepszy niż on. Myślę, że powinien dać mi jedną z jego Złotych Piłek!
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W 2019 roku Fabio Paim został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami. W mieszkaniu byłego piłkarza m.in. Chelsea FC policja znalazła środki odurzające. Paim nie krył, że był "przytłoczony" pieniędzmi i sławą, wydając głównie na samochody, kobiety, alkohol i imprezy.

Talent był, ale mojego umysłu nie było. Moja głowa była skupiona na kobietach i imprezach. Wszędzie, tylko nie na piłce nożnej.

Co ciekawe, w 2020 roku Fabio Paim podpisał kontrakt z LZS Starowice z IV ligi opolskiej. Nie zabawił tam jednak zbyt długo, choć zdobył kilka bramek. Przeszedł do klubu z ligi mołdawskiej.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić