Artur Babicz| 

Czas na wielki hit! Poznamy królową polskich freak fightów

5

O tej walce mówi się od dawna. Przez długi czas na przeszkodzie stały problemy kontraktowe, ale udało się wszystko załatwić. O tytuł najlepszej polskiej freak fighterki będą walczyć Marta Linkiewicz (Fame MMA) i Aniela Bogusz (High League).

Czas na wielki hit! Poznamy królową polskich freak fightów
Aniela Bogusz i Marta Linkiewicz (Instagram)

Pojedynek Marty Linkiewicz z Anielą "Lil Masti" Bogusz to jedno z tych starć, którego domagali się fani freak fightów w Polsce. Pierwsza z nich dominuje w Fame MMA i pokazuje, że przeszła ogromną matamorfozę od imprezowiczki do zawodniczki walczącej niemalże na zawodowym poziomie.

Natomiast druga z nich zasłynęła w internecie jako "Sexmasterka". Później przeszła zmianę na "Lil Masti", a dopiero podczas zmagań we freak fightach okazało się, że w przeszłości była jedną z lepszych zapaśniczek w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Fame MMA i High League współpracują

Już od kilku miesięcy można zobaczyć, że zawodnicy Fame MMA i High League mają możliwość walk na tych konkurencyjnych galach. Teraz jednak współpraca pomiędzy organizacjami weszła na inny poziom.

Pojedynek Marty Linkiewicz z Anielą Bogusz został okrzyknięty starciem o tytuł królowej freak fightów. Walka odbędzie się na gali Fame MMA 15 i już wiadomo, że zostanie przygotowany specjalny pas mistrzowski, który trafi do lepszej z tego starcia.

To nie wszystko. Pierwsza walka mistrzowska łącząca najlepszych reprezentantów z dwóch konkurencyjnych organizacji będzie main eventem. W ten sposób poznaliśmy najważniejszą walkę sierpniowej gali Fame MMA 15.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Wielki rewanż

Warto wspomnieć, że to nie będzie pierwszy pojedynek Marty Linkiewicz z Anielą Bogusz. Obie miały okazję zmierzyć się już podczas gali Fame MMA 4. W 2019 roku zdecydowanie lepsza była "Lil Masti", która rozbiła rywalkę w parterze już w 1. rundzie (więcej TUTAJ).

Od tamtego czasu jednak wiele się zmieniło. Linkiewicz wygrała cztery kolejne pojedynki, w których pokonywała zawodniczki ze sporym doświadczeniem w sportach walki. Czy w takim razie będzie gotowa zrewanżować się Bogusz?

Gala Fame MMA 15 odbędzie się 27 sierpnia. Oprócz wspomnianej dwójki na wydarzeniu wystąpią m.in. Arkadiusz Tańcula, Jacek i Mateusz Murańscy czy Mikołaj "Konopskyy" Tylko. Nie zabraknie różnych formuł walk, m.in. zobaczymy klatkę rzymską czy walkę jednorundową bez limitu czasu.

Zobacz także: Tego po Burneice nikt się nie spodziewał (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić