VDB| 

Damian Janikowski zabrał głos po porażce. Zaskakujące podziękowania

11

Damian Janikowski na gali KSW 63 zanotował kolejną już porażkę w MMA. Medalista olimpijski w zapasach uległ byłemu mistrzowi Babilon MMA - Pawłowi Pawlakowi. Popularny zapaśnik po walce zabrał głos i zaskoczył kibiców swoimi słowami.

Damian Janikowski zabrał głos po porażce. Zaskakujące podziękowania
Damian Janikowski (Materiały prasowe, Sebastian Rudnicki)

Damian Janikowski (6-4) to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich zawodników MMA. Ostatnio jednak wiedzie mu się w kratkę i tak też było podczas sobotniej gali KSW 63. Co prawda podjął się trudnego zadania, bowiem przyjął walkę z wymagającym rywalem, który był mistrzem innej polskiej organizacji. Jednakże po starciu z Pawłem Pawlakiem ma na swoim koncie już czwartą porażkę.

Pawlak wygrał z Janikowskim jednogłośnie na punkty. Z samego przebiegu walka również od początku przebiegała pod dyktando byłego mistrza Babilon MMA. Szczególnie dało się zauważyć, iż Paweł Pawlak jest dużo bardziej wszechstronny niż zapaśnik.

Tuż po walce głos zabrał przegrany. Damian Janikowski zamieścił obszerny wpis na InstaStory, w którym wypowiedział się na temat ostatniego pojedynku. Co ciekawe, bardzo ciepło wypowiedział się o rywalu.

Przegrałem, biorę to na klatę. Paweł Pawlak to nie byle kto. Gratulacje i szacunek dla Ciebie za to, że jesteś normalnym gościem, kozak sportowcem i przykładnym rodzicem - komplementował swojego rywala Damian Janikowski.
Dziękuje Wam, kibicom, za to, że jesteście ze mną na dobre i złe. Szanuje. Najważniejsze, że wracam cały i zdrowy do domu. Kładę się spać. Dziękuję raz jeszcze. Wrócę bardziej doświadczony - zwrócił się do kibiców medalista olimpijski.

Postawa Damiana Janikowskiego po walce jest godna podziwu. Sporty walki niejednokrotnie pokazywały, że zawodnicy często są do siebie wrogo nastawieni. W tym przypadku jednak widać, że obaj sportowcy mieli do siebie bardzo dużo szacunku.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: talent na bieżni i przed obiektywem! To jedna z najpiękniejszych polskich sportsmenek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić