o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
KW
|

Dramat polskiej tenisistki. Nie zagra w wielkim turnieju przez koronawirusa

1
Podziel się

- Nie mam żadnych objawów, czuję się wręcz bardzo dobrze, ale niestety we French Open nie zagram - opisuje swój dramat Katarzyna Kawa, polska teninistka.

Dramat polskiej tenisistki. Nie zagra w wielkim turnieju przez koronawirusa
Dramat polskiej tenisistki. Nie zagra w wielkim turnieju przez koronawirusa (Instagram)
bDgpIKEl

Dramat Katarzyny Kawa, polskiej tenisistki. Kobieta nie może wystąpić w wielkoszlemowym turnieju French Open z powodu pozytywnego testu na obecność koronawirusa. Kawa na swoim Instagramie opisuje swoją sytuację.

Katarzyna Kawa jest zszokowana

Polka miała być w kwalifikacjach wysoko rozstawiona i bardzo chciała po raz pierwszy awansować do paryskiego turnieju. Jej nazwisko zostało wykreślone z listy uczestników kwalifikacji.


Zgodnie z obowiązującymi w Paryżu protokołami sanitarnymi Kawa została odizolowana i będzie musiała poddać się kwarantannie. Jej występ na kortach Rolanda Garrosa jest wykluczony, dlatego Polka nie przystąpi we wtorek do rywalizacji w eliminacjach.

bDgpIKEn

Kilkadziesiąt minut po opublikowaniu drabinki 27-letnia tenisistka przekazała złe wieści.

"Niestety z powodu POZYTYWNEGO TESTU NA COVID-19 zostałam wycofana z turnieju w Paryżu. Mój pierwszy test był negatywny, próbka pobrana 40h później okazała się pozytywna. Nie mam żadnych objawów, czuję się wręcz bardzo dobrze. Najbliższe dni spędzę w kwarantannie i następnie powtórzę test" - napisała Kawa.
"Wynik jest dla mnie kompletnym szokiem, ponieważ miałam wykonanych wiele testów w ostatnich tygodniach i naprawdę uważałam na kontakt z innymi i noszenie maski. Nie zadziałało to w moim przypadku, ale mam nadzieję, że dzięki temu uchroniłam inne osoby przez zarażeniem" - dodała.
bDgpIKEt

Czytaj także:Artur Szpilka wygrał zakład. Dziennikarz zapłacił mu 1000 złotych


Jedyną Polką w kwalifikacjach jest Magdalena Fręch, która w I rundzie spotka się z Argentynką Nadią Podoroską. Pewne miejsce w głównej drabince mają Magda Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Zmagania w w turnieju głównym ruszają już w niedzielę 27 września

Żużel. PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2020

bDgpIKEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Bartek
miesiąc temu
Zbadali by wszystkich ludzi na ziemi i okazało by się że co osoba to tego medialnego wirusa. Albo te testy są złe albo choroba mało zarazliwa albo mniej groźna od grypy
Najnowsze komentarze (1)
Bartek
miesiąc temu
Zbadali by wszystkich ludzi na ziemi i okazało by się że co osoba to tego medialnego wirusa. Albo te testy są złe albo choroba mało zarazliwa albo mniej groźna od grypy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić