LAK| 

Euro 2020. Kandydat na szefa PZPN mówi, co zrobi z Sousą. Konkretny warunek

155

W tle turnieju Euro 2020 trwa także walka o stołek prezesa PZPN. Ubiega się o niego dwóch kandydatów: Marek Koźmiński i Cezary Kulesza. Ten drugi zabrał głos ws. przyszłości portugalskiego selekcjonera. Są konkrety.

Euro 2020. Kandydat na szefa PZPN mówi, co zrobi z Sousą. Konkretny warunek
Paulo Sousa (GETTY, NurPhoto)

Od 21 stycznia tego roku Paulo Sousa jest selekcjonerem reprezentacji Polski. Na tym stanowisku zastąpił krytykowanego Jerzego Brzęczka, który zrealizował stawiane przed nim cele, ale kadra pod jego wodzą grała toporny futbol. Teraz też nie spisuje się najlepiej, choć remis z Hiszpanią (1:1) w Sewilli daje nadzieje na pozytywny wynik podczas Euro 2020 (turniej przesunięty na 2021 z powodu pandemii koronawirusa).

Wybory na szefa PZPN. Co dalej z Sousą?

W tle turnieju Euro 2020 trwa także walka o stołek prezesa PZPN. Jest dwóch kandydatów: Marek Koźmiński i Cezary Kulesza. Według informacji WP SportoweFakty Kulesza obecnie może liczyć na największe poparcie wśród wyborców i ma spore szanse na pokonanie namaszczonego na swojego następcę przez Zbigniewa Bońka Marka Koźmińskiego.

Blisko 59-letni działacz i przedsiębiorca od pierwszego dnia ruszył z kopyta. Udzielił kilku wywiadów, uruchomił specjalnie utworzoną stronę internetową i nagrał krótki film. Nie ogłosił jeszcze tylko swojego programu, ponieważ chce to zrobić dopiero po Euro 2020 i opadnięciu emocji związanych z występami reprezentacji Polski na tym turnieju.

Kulesza w rozmowie z "Faktem" zdradził, jaką podejmie decyzję w sprawie przyszłości Paulo Sousy, gdyby objął stanowisko prezesa PZPN. Podał konkretny warunek.

Jeśli Polska wygra ze Szwecją i wyjdzie z grupy, to nie widzę przesłanek do zwalniania selekcjonera. Tym bardziej że ma kontrakt ważny do końca eliminacji mistrzostw świata - powiedział Kulesza.

Przed meczem ze Szwecją kandydat na prezesa PZPN jest umiarkowanym optymistą.

Hiszpanie to finezja, technika, mnóstwo gry na jeden kontakt. A Szwedzi to bardzo solidni, ale drwale. Trzeba się będzie nastawić na bardzo ciężką, fizyczną walkę. Ale po tym, co zobaczyłem w sobotę w Sewilli, jestem umiarkowanym optymistą - przyznał.

Wybory w PZPN odbędą się 18 sierpnia 2021 roku. O osobie nowego prezesa zadecyduje 118 delegatów. Mecz ze Szwecją w środę.

Zobacz także: Mateusz Borek po gali Gromda 5. "Wychodzisz z kina lub teatru mając w głowie ostatnią scenę"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić