Masakra! Kibice załamani, piłkarze w depresji. To koniec Euro 2020

428

To był najważniejszy mecz dla reprezentacji Polski od trzech lat! Podopieczni Paulo Sousy przegrali ze Szwecją 2:3. To oznacza, że odpadamy z turnieju. To nie tak miało być!

To koniec Euro 2020. Mecz Szwecja-Polska. Wynik? 3:2 (PAP)

94' To koniec! Szwedzi strzelili trzeciego gola i wyrzucają nas z EURO 2020. Jesteśmy najgorszą drużyną w grupie!

Sędzia dolicza pięć minut. Walczymy!

89' Polska husaria w ataku! Jesteśmy coraz bliżej trzeciej bramki. Czy starczy nam czasu?

Co za mecz! LEEWWAANDOOWSKI! Dośrodkowanie z lewej strony, fatalnie zachowała się defensywa Szwedów. 2:2! Robert, chcemy jeszcze jedną!

Jan Bednarek w aut, żółta kartka dla Kamila Glika. Gramy coraz gorzej. Kibice powoli tracą nadzieję. To nie tak miało wyglądać!

Strzał Przemysława Płachety w 81' minucie, daleko od bramki. Tak to my meczu nie wygramy.

Czas ucieka, wygląda to fatalnie. Potrzebujemy dwóch bramek do awansu. Czekamy na cud?

Żółta kartka dla Grzegorza Krychowiaka... skąd my to znamy. Przegrywamy 1:2, a do końca meczu zostało 16 minut. Nadzieja w kibicach umiera ostatnia.

Polska strzela gola... ale był spalony. VAR potwierdził niestety, że był spalony.

Przegrywamy 1:2 ale ciągle atakujemy. Poczuliśmy krew, z daleka uderzał Krychowiak. Pachnie kolejnymi bramkami dla Polski!

Co za mecz! W 61' minucie kapitalna akcja Roberta Lewandowskiego. Piękna bramka kapitana reprezentacji Polski przywraca nadzieje kibicom (1:2). Zostało 30 minut, gramy dalej!

DRAMAT! Polska atakowała, Szwecja strzela. Drugiego gola dla rywali zdobył Emil Forsberg. Sousa i reszta kadry już może pakować walizki.

Rywale opadają z sił. Biało-Czerwoni z minuty na minutę atakują coraz mocniej. Czekamy na pierwszego gola dla Polski!

50' Zrobił się wielki mecz. Szansę na strzelenie gola mieli teraz Szwedzi, jednak świetnie zachował się Wojciech Szczęsny.

To powinien być już remis! Potężnie sprzed pola karnego uderzył Piotr Zieliński, bramkarz odbił piłkę. Obiecujący początek Biało-Czerwonych, oby tak dalej!

Zaraz zaczynamy drugą połowę. Kibice wierzą w naszą reprezentację.

Mamy przewagę, zepchnęliśmy Szwedów do defensywy. Mamy dużo dośrodkowań, które wybijają rywale. Wszystko na nic. Mamy już tylko 45 minut, aby odwrócić losy meczu. Inaczej odpadamy z turnieju!

40' Szwedzi od początku meczu grają mocno agresywnie. Polacy walczą, ale brakuje im jakości. Wykonujemy dużo rzutów rożnych, z których nic nie wynika.

Nie mamy argumentów i atutów - mówi komentator TVP Dariusz Szpakowski. Nie wygląda to dobrze...

30 minut gry za nami. Obecnie jest bardzo źle. Zajmujemy ostatnie miejsce w grupie i nie mamy żadnych szans na awans. Kibice są wciekli na drużynę. Internet wrze.

Gramy dobrze, przegrywamy jak zawsze. Polskę dzieli już mniej niż 1,5 godziny do odpadnięcia z EURO. "Lewy" do roboty!

17' To powinna być bramka dla Polski! Po strzale Lewandowskiego odbiła się od poprzeczki. "Lewy" dobijał z trzech metrów i... znowu trafił w poprzeczkę. Ogromny pech, gramy dalej.

Źle grają Polacy! Gdyby nie fantastyczna interwencja Bereszyńskiego, Biało-Czerwoni mogli przegrywać już 0:2. Polacy, pobudka!

10' Jeden ze Szwedów ostro potraktował Karola Świderskiego. Żółta kartka dla Marcusa Danielsona. To dobra informacja dla Polski.

To nie tak miało być. Szwedzi zdominowali Polskę i są drużyną zdecydowanie lepszą. Zupełnie nie przypominamy zespołu z meczu z Hiszpanią.

2' Fatalny początek Polaków! Po błędach w defensywie bramkę dla rywali strzela Emil Forsberg. Przegrywamy 0:1! Taki wynik wyrzuca nas z turnieju EURO 2020!

Szwecja 0:0 Polska (mecz rozpoczyna się o g. 18)

Aktualizujemy na bieżąco! Śledź z nami zmagania Polaków!

Selekcjoner Paulo Sousa, w porównaniu z poprzednim meczem z Hiszpanią, dokonał jednej roszady. W miejsce kontuzjowanego Jakuba Modera do składu wszedł Grzegorz Krychowiak - piłkarz, którzy wcześniej w meczu ze Słowacją otrzymał czerwoną kartkę.

Składy:

Szwecja -> Robin Olsen - Mikael Lustig, Victor Lindelof, Ludwig Augustinsson, Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg, Alexander Isak, Kristoffer Olsson, Robin Quaison, Marcus Danielson.

Polska -> Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek - Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Tymoteusz Puchacz - Piotr Zieliński, Karol Świderski - Robert Lewandowski.

W Rosji Biało-Czerwoni rozegrają najważniejszy mecz od lat. Aura nie będzie jednak sprzyjać Polakom. W Petersburgu termometry pokazują dzisiaj rekordowe temperatury. Takich nie było tam od ponad 100 lat!

Podczas meczu ma być ok. 33 stopni. Ta drużyna, która lepiej zniesie grę w upale, najprawdopodobniej wygra mecz.

Po meczu ze Słowacją piłkarze, na czele z "Lewym", nie byli zachwyceni...

Po meczu ze Słowacją (1:2) nastroje nad Wisłą były fatalne. Humory zdecydowanie poprawiły się po "zwycięskim" remisie z Hiszpanią (1:1). Polacy zagrali świetny mecz przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie i mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dla naszej reprezentacji sprawa przed 3. kolejką w grupie E jest jasna. Wygrana daje nam fazę pucharową. Wówczas w 1/8 finału najprawdopodobniej zmierzymy się z Chorwacją.

Do Rosji udało się wielu polskich kibiców. Opanowali całe miasto, chodząc w Biało-Czerwonych barwach. Początek trzeciego meczu na EURO o godz. 18:00.