Jakub Fordon| 
aktualizacja 

"Ferrari" walczył za granicą. Sędzia przerwał pojedynek

11

Amadeusz "Ferrari" Roślik ma za sobą debiut w zagranicznych freak fightach. Polski zawodnik wystąpił na gali Misfits Boxing 14 w Londynie i musiał uznać wyższość Nathaniela "Salt Papiego" Bustamante. Sędzia przerwał walkę po zakończeniu trzeciej rundy, ponieważ 28-latek nie był w stanie kontynuować rywalizacji.

"Ferrari" walczył za granicą. Sędzia przerwał pojedynek
Na zdjęciu: Amadeusz 'Ferrari' Roślik (Twitter, MF_DAZNXSeries)

Amadeusz "Ferrari" Roślik to znana postać w polskich freak fightach. Tymczasem w sobotę (11 maja) miał okazję zaprezentować się na arenie międzynarodowej. Otóż Roślik pojawił się na gali Misfits Boxing 14 w Londynie.

Na zakontraktowanie polskiego freak fightera zdecydowała się organizacja należąca do znanego brytyjskiego Youtubera KSI. Co więcej Roślik wystąpił w main evencie, a jego rywalem był Filipińczyk Nathaniel "Salt Papi" Bustamante.

Do tego pojedynku doszło w formule bokserskiej na dystansie pięciu trzyminutowych rund. Od samego początku Roślik ruszył na swojego rywala, ale dość szybko stracił punkt po tym, jak zaatakował rywala w niedozwolony sposób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czerkawski przeżył niezwykle trudną chwilę. "Budziłem się ze łzami w oczach"

Polski zawodnik robił co mógł i jednym z ciosów uszkodził łuk brwiowy Bustamante. Ten mimo że na jego czole pojawiła się krew kontynuował walkę i raz po raz punktował swojego przeciwnika.

Walka dobiegła końca po zakończeniu trzeciej rundy. O tym zadecydował sędzia z uwagi na to, że "Ferrari" kompletnie wysiadł kondycyjnie i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Roślik w każdej rundzie stracił punkt z uwagi na błąd ze swojej strony. Tym samym nawet w przypadku, gdy dotrwałby do samego końca walki i tak najpewniej z triumfu cieszyłby się jego rywal, który zanotował przełamanie po dwóch porażkach z rzędu. Z kolei Polak zaliczył nieudany debiut za granicą.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić