Finał Euro 2020 zagrożony? Szturm pseudokibiców na Wembley

13

Ogromne emocje przed finałem Euro 2020. W Wielkiej Brytanii wszyscy siedzą jak na szpilkach, nie mogąc doczekać się meczu finałowego. Nie wszystkim kibicom udało się kupić bilety, a część rozczarowanych przypuściła szturm na bramy Wembley.

Finał Euro 2020 zagrożony? Szturm pseudokibiców na Wembley
Pseudokibice od kilku godzin robią demolkę na ulicach, teraz zaczęli szturmować Wembley (PAP, Twitter)

Pseudokibice dają się we znaki organizatorom Euro 2020. Zdjęcia zniszczeń wywołanych przez grupy pijanych Anglików obiegły świat, a teraz doszły do tego nagrania z szturmu na Wembley, przypuszczonego przez co najmniej kilkadziesiąt, jak nie kilkaset osób.

Już słychać głosy, że policja i organizatorzy Euro 2020 zawiedli. Nie przygotowali się, że przed Wembley pojawi się tak liczna grupa. Jak można zauważyć na nagraniach, pseudokibice bez trudu poradzili sobie z ochroną i wtargnęli na obiekt bez ważnych biletów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Szturm na Wembley. Organizatorzy uspokajają

Rzecznik prasowa Wembley poinformowała, że incydent miał miejsce przed zewnętrznymi bramami. Służby interweniowały, dlatego też pozostali kibice nie ucierpieli. Czy przez ten incydent mecz zostanie opóźniony? Na tę chwilę nie wiadomo, jakie kroki podejmie UEFA.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Początek finału Włochy - Anglia zaplanowany jest na godz. 21:00. Transmisję z finałowego spotkania Euro 2020 przeprowadzi TVP. Mecz obejrzeć będzie można na antenach TVP 1, TVP Sport i TVP 4K, a transmisja dostępna będzie również w platformie WP Pilot.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Świat patrzy na obrazki z Londynu z niesmakiem. Anglicy wywołali zamieszki na ulicach stolicy. Rozszalały tłum demolował ulice, wyrywając przydrożne drzewka. Co gorsza, pseudokibice próbowali podpalić i zniszczyli włoską flagę, a także jedną z restauracji.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić