LAK| 

Gołota zbił majątek. Zaczynał od 50 dolarów

241

Andrzej Gołota wraz z żoną Mariolą prowadzą bardzo dostatnie życie, nie mogą na nic narzekać. To efekt nie tylko wielkich pieniędzy zarobionych na boksie, ale też świetnych inwestycji.

Gołota zbił majątek. Zaczynał od 50 dolarów
Andrzej Gołota (WP SportoweFakty)

Andrzej Gołota to jeden z najlepszych polskich bokserów zawodowych w historii. Był na absolutnym topie, gdy kilkukrotnie walczył o pas mistrza świata w wadze ciężkiej. Jego pojedynki w Stanach Zjednoczonych oglądały miliony Polaków przed telewizorami.

Co prawda od jego ostatniej walki minęło już kilka lat, ale Polacy nadal interesują się losami byłego boksera. "Super Express" przypomniał zarobki pięściarza w najlepszych latach. Gołota zarobił gigantyczne pieniądze za walki, które przyciągnęły rzeszę kibiców.

W co zainwestował Gołota?

Warto odnotować, że Gołota zaczynał od walki, za którą zarobił... 50 dolarów. Było to starcie z Rooseveltem Shulerem, które odbyło się 7 lutego 1992 w Milwaukee. Polak za walkę z Tysonem zarobił gażę w granicach 3,5 miliona dolarów. Nieco mniej (około 2 mln dolarów) zgarnął za starcie z Lennoxem Lewisem.

Łącznie - według dziennikarza Przemysława Garczarczyka - Gołota mógł na ringu zarobić około 9-10 mln dolarów. Jednak ich fortuna znacznie urosła, dzięki świetnym inwestycjom. Jeszcze w trakcie kariery Gołota wraz z żoną Mariolą inwestowali zarobione pieniądze w nieruchomości.

Do dzisiaj oboje mieszkają w Chicago. Prowadzą bardzo dostatnie życie. Były pięściarz nie ukrywa, że jest wielkim miłośnikiem Mercedesów. Co 2-3 lata kupuje sobie najnowszy model Mercedesa S500.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić