Krzysztof Kaczmarczyk|
aktualizacja

Gra Hubert Hurkacz, Polacy walczą z Uzbekistanem [LIVE]

3

Biało-Czerwoni walczą w Pucharze Davisa. W meczu deblowym o wygraną walczy Hubert Hurkacz z Janem Zielińskim.

Hubert Hurkacz (Getty Images, 2024 Shi Tang)

Dziękujemy za uwagę!

7:6(7:1), 6:4 triumfują Hubert Hurkacz i Jan Zieliński w starci z Siergiejem Fominem i Chumojunem Sułtanowem. Biało-Czerwoni tym samym są już pewnie wygranej z Uzbekistanem, po trzech starciach prowadzą 3:0! Do rozegrania pozostały dwa pojedynki singlowe

6:4 - mamy to! Hurkacz załatwił temat, Polacy wygrywają w dwóch setach!

Uzbekowie ponownie mieli piłkę na przełamanie, ponownie na ratunek przyszedł serwis "Hubiego"

Serwis Hurkacza i wszystko jasne, mamy równowagę!

Ojjj... dwa break pointy dla Uzbekistanu

5:4 - nie tym razem, Uzbekowie walczą o swoje, ale za chwilę to Polacy będą serwować po wygraną

5:3 - dobra seria serwisów Zielińskiego, jesteśmy blisko żeby zamknąć tą rywalizację

4:3 - poszli za ciosem Uzbekowie i wygrali gema, ale to wciąż Biało-Czerwoni bliżej triumfu w meczu

Ależ szkoda, Zieliński wyrzucił return na aut

Mamy przewagę, piłka na przełamanie

Mamy równowagę przy podaniu Uzbeków. Zróbmy to i do brzegu!

4:2 - zdecydowanie łatwiej poszło naszym zawodnikom, dwa punkty od zwycięstwa Biało-Czerwoni

3:2 - były szanse niemal na zamknięcie meczu, ale Uzbekowie bronią się dzielnie

3:1 - zespołowo do celu, Hurkacz zaatakował, Zieliński dokończył dzieła! Idziemy po swoje

2:1 - Fomin przełamany! Dwa kapitalne forehandy Jana Zielińskiego załatwiły sprawę, Polacy obejmują prowadzenie

Tym razem Polacy musieli odrobić piłkę straty, udało się

Było blisko, ale Uzbekowie wybronili się. Kolejna równowaga

Czy to "ten moment"? Równowaga przy serwisie rywali. Będzie przełamanie?

1:1 - co za wymiana na koniec drugiego gema! Na szczęście z dobrym zakończeniem dla naszych zawodników

0:1 - początek drugiego seta nie dla Polaków, ale... my wierzymy!

Dodajmy, że w piątek Hubert Hurkacz pokonał Siergiej Fomina 6:2, 6:1, a Maks Kaśnikowski wygrał Chumojuna Sułtanowa 6:3, 6:1. Tym samym Biało-Czerwonym brakuje już jednego triumfu do rozstrzygnięcia rywalizacji z Uzbekistanem.

7:6 (7:1) - Hurkacz zamyka tie-breaka i całego seta! Polacy prowadzą 1:0!

6:6 (6:1) - już tylko jedna piłka od seta!

6:6 (5:1) - ależ return Zielińskiego! Rywale nawet nie drgnęli

6:6 (4:1) - punkt po punkcie coraz bliżej

6:6 (3:1) - Zieliński na ciało, dobry serw, odskakują Polacy

6:6 (2:1) - podwójny błąd serwisowy Fomina, dostajemy prezent

6:6 (1:1) - minimalnie wyrzucił return Zieliński

6:6 (1:0) - doskonały serwis Hurkacza!

6:6 - nic tu nie będzie łatwe, Siergiej Fomin i Maksim Szin ponownie doprowadzają do remisu, będzie tie-break

6:5 - uśmiechnęło się szczęście do Polaków. Zieliński skończył po taśmie, a wcześniej genialne zagranie Hurkacza

5:5 - to nie był dobry gem dla Biało-Czerwonych... rywale wygrali go "na sucho"

5:4 - Polacy złapali rytm. Ostatnia piłka? Rywal puszcza świecę w górę, Hurkacz idzie do boksu, a Zieliński wykonał wyrok

4:4 - Rywale się odgryzają i mamy remis w pierwszym secie

4:3 - Doskonałe serwisy Jana Zielińskiego, Biało-Czerwoni objęli prowadzenie. Trzymać to panowie

3:3 - Polacy szybko odrobili strat, kapitalnie pod siatką zagrał Hurkacz i mamy już remis

Jesteśmy w połowie pierwszego seta, Polacy przegrywają 1:3. Serwuje Hubert Hurkacz.