Hit sieci. Spójrz, w jakim stroju wysiadł Lewandowski

79

Ponad 26 tys. wyświetleń ma nagranie z piłkarzami Barcelony, którzy przylecieli na Majorkę na kolejny mecz ligowy. Uwagę przyciąga przede wszystkim strój Roberta Lewandowskiego, którym odróżnia się od kolegów.

Robert Lewandowski (Twitter, FC Barcelona)

Po przerwie reprezentacyjnej przeznaczonej przede wszystkim na mecze w Lidze Narodów UEFA wracają rozgrywki ligowe, w tym hiszpańska La Liga. W sobotni wieczór oczy polskich kibiców są zwrócone przede wszystkim na Majorkę, gdzie kolejne spotkanie rozegra FC Barcelona.

Na razie podopieczni Xaviego spisują się w rozgrywkach ligowych więcej niż dobrze. W sześciu kolejkach nie zaznali smaku porażki: pięć spotkań wygrali i tylko jedno zremisowali. Z 16 punktami na koncie, przed przerwą na reprezentację, zajmowali 2. miejsce w tabeli rozgrywek ze stratą tylko dwóch "oczek" do niepokonanego Realu Madryt.

Znakomity start ligowy Barcelony związany jest również z przyjściem do klubu w letnim oknie transferowym Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski znakomicie odnalazł się po transferze. W sześciu spotkaniach strzelił aż 8 goli. Prowadzi w klasyfikacji strzelców, a jego bramki bardzo przyczyniły się do tak dobrego startu w La Lidze Dumy Katalonii.

La Liga. Barcelona z Lewandowskim z szansą na kolejny triumf

W sobotni wieczór Lewandowski i pozostali piłkarze "Barcy" będą mieli okazję zapisać na swoim koncie kolejne trzy punkty. Podopieczni Xaviego, mimo wielu kontuzji odniesionych przez piłkarzy w czasie meczów reprezentacyjnych, są faworytem wyjazdowego starcia z Mallorcą (początek o 21:00).

Najprawdopodobniej w wyjściowym składzie sobotni mecz rozpocznie Robert Lewandowski, który - co pokazuje poniższe wideo - był już bardzo rozgrzany na kilka godzin przed meczem. W mediach społecznościowych Barcelony opublikowano film, na którym "Lewy" wychodzi z samolotu w krótkim rękawku podczas gdy pozostali jego koledzy byli znacznie cieplej ubrani. Spójrzcie: