VDB| 

Iga Świątek ofiarą rosyjskich trolli? Te komentarze mrożą krew w żyłach

Od początku wojny Iga Świątek wspiera Ukraińców broniących się dzielnie przed agresją Rosjan. Teraz tenisistka poszła o krok dalej i zorganizowała ogromne charytatywne wydarzenie. Jednak to, co dzieje się w jej mediach społecznościowych, jest przerażające. Setki fałszywych kont zaatakowały polską gwiazdę tenisa.

Iga Świątek ofiarą rosyjskich trolli? Te komentarze mrożą krew w żyłach
Rosyjskie trolle atakują Igę Świątek (Licencjodawca)

Wszyscy doskonale wiedzą, że Iga Świątek to wielki sportowiec. Jednak Polka od dawna pokazuje również, iż jest po prostu dobrym człowiekiem. Gwiazda tenisa nie jest obojętna na krzywdę innych i często angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Iga Świątek wspiera ofiary wojny w Ukrainie

Niemal od początku wojny Iga Świątek deklaruje swoje wsparcie dla Ukraińców. Polka gra na turniejach ze wstążką w barwach Ukrainy. Za jej słowa oraz gesty wielokrotnie dziękowali ukraińscy sportowcy.

Teraz Iga Świątek poszła o krok dalej. W środę ogłosiła, iż wraz ze swoim teamem zorganizuje ogromną imprezę charytatywną w krakowskiej Tauron Arenie. Fani będą mogli zobaczyć pojedynek, który był pewnie tylko w sferze marzeń. Mowa oczywiście o meczu Iga Świątek - Agnieszka Radwańska.

To nie wszystko. Podczas imprezy 23 lipca wystąpią gwiazdy ukraińskiego sportu, m.in. Elina Switolina, Serhij Stachowski czy Andrij Szewczenko. Fanom zaprezentuje się też nadzieja tenisa Martyn Pawelski.

Atak rosyjskich trolli na Igę Świątek

Wydarzenie od razu stało się hitem. Iga Świątek w mediach społecznościowych pochwaliła się tym, iż bilety sprzedały się w mgnieniu oka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak się okazuje, to nie były dobre informacje dla wszystkich. Zwolennicy putinowskiego reżimu od razu zaatakowali konto liderki rankingu WTA. Wpisy, które pojawiły się pod postem mrożą krew w żyłach. Zacytujemy te, które się do tego nadają.

Byłaś fajna zanim zaczęłaś interesować się polityką.
Skoncentruj się dziewczyno na tym, na czym się znasz, czyli sporcie. Politykę zostaw politykom.
Pani gra dla Polski czy Ukrainy?
Wiedziałem, że z tobą coś jest nie tak. Teraz już wiem. Za kasę promowałaś śmiercionki, a teraz kupczysz biletami z potomkami banderowców. To hańba.
Zajmij się Wimbledonem, bo idzie ci mocno średnio.

To tylko kilka z setek komentarzy, które zalały media społecznościowe Igi Świątek. Wiele z nich jest obraźliwych, a większość zamieszczono z fałszywych kont. Trzeba przyznać, że wygląda to strasznie i pokazuje skalę dezinformacji, jaką szerzą Rosjanie w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić