VDB|

Iga Świątek wyrównała niesamowity rekord. A to jeszcze nie koniec

2

To, co wyprawia Iga Świątek na światowych kortach, jest wręcz niemożliwe. Polka, dzięki dwusetowej wygranej z Ons Jabeur w finale US Open, wyrównała niesamowity rekord kobiecego tenisa. Co więcej, Świątek będzie mogła jeszcze poprawić ten wynik.

Iga Świątek podczas finału US Open (PAP)

Tuż przed US Open można było mieć sporo wątpliwości co do formy Igi Świątek. Ostatnie tygodnie w wykonaniu Polki nie były najlepsze. Już w Nowym Jorku liderka rankingu WTA prezentowała się jednak naprawdę znakomicie.

Iga Świątek szła jak po swoje

Chociaż drabinka turniejowa nie była łaskawa dla Polki, Iga Świątek odprawiała z kwitkiem kolejne rywalki. Jednak największym wyzwaniem miał się okazać sam finał. W nim liderka rankingu WTA zmierzyła się z Ons Jabeur. Tunezyjka w obecnym sezonie prezentuje się znakomicie i zamierzała postawić się naszej tenisistce.

Ostatecznie okazało się, że nie stanowiła ona dla Igi Świątek większego zagrożenia. Polka kontrolowała spotkanie od samego początku. Pewnie wygrała w dwóch setach 6:2, 7:6(5). Tym samym zaliczyła swoją dziesiątą wygraną z rzędu w finałach. Do tej pory, w swojej karierze zaliczyła zaledwie jedną porażkę w meczu o tytuł.

Iga Świątek wyrównała niesamowity rekord

To jednak nie wszystko. Znany profil z tenisowymi statystykami "OptaAce" poinformował na Twitterze o historycznym wyczynie Polki. Iga Świątek do tej pory trzykrotnie grała w finałach Wielkich Szlemów. Wszystkie trzy starcia wygrała i nie straciła w nich nawet seta.

W ten sposób liderka rankingu WTA wygrała swoje pierwsze sześć setów w finałach Wielkich Szlemów. Do tej pory tylko jedna zawodniczka w erze "Open" może pochwalić się takim wynikiem. W latach 1998-2000 dokonała tego Amerykanka Lindsay Davenport.

Iga Świątek będzie miała okazję zostać samodzielną liderką w tym zestawieniu. Wystarczy, że wygra pierwszego seta w swoim kolejnym wielkoszlemowym finale. Następną okazję ku temu będzie miała już w przyszłym roku.

W obecnym sezonie Polkę czeka jeszcze tylko kilka imprez. Najbliższa z nich odbędzie się w czeskiej Ostrawie. Turniej zaplanowano na 3-9 października. Natomiast ostatnią ważną imprezą tego roku będzie WTA Finals w Fort Worth. Wydarzenie odbędzie się między 31 października a 7 listopada 2022 roku.