Natalia Bogucka| 

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Liczba dyscyplin będzie ograniczona?

0

Z powodu pandemii koronawirusa, igrzyska olimpijskie, które miały odbyć się w Tokio w tym roku, zostały przełożone na 2021 r. By uniknąć całkowitego odwołania imprezy, organizatorzy planują wprowadzenie pewnych zmian.

Igrzyska olimpijskie mają odbyć się w 2021 r.
Igrzyska olimpijskie mają odbyć się w 2021 r. (Pixabay)

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 miały odbyć się tego lata. Z powodu pandemii koronawirusa zostały jednak przełożone o rok. Zgodnie z planem mają odbyć się w dniach od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku.

Przełożenie imprezy wiąże się z ogromnymi kosztami, które mogą być liczone nawet w miliardach funtów. Władze Japonii i Międzynarodowy Komitet Olimpijski od razu zaznaczyły, że nie ma możliwości kolejnej zmiany terminu, a jedyną możliwością będzie odwołanie igrzysk.

By temu zapobiec, organizatorzy rozważają wprowadzenie pewnych zmian. Dotyczą one m.in. zmniejszenie liczby kibiców na trybunach i skrócenie ceremonii otwarcia oraz zamknięcia zawodów. Premier Japonii Shinzo Abe zaznaczył jednak, że igrzyska olimpijskie muszą odbyć się w pełnej formie i liczba dyscyplin nie zostanie zmniejszona - podaje polsatnews.pl.

Decyzja w sprawie igrzysk olimpijskich zapadnie dopiero wiosną 2021

Ostateczna decyzja o tym, czy igrzyska olimpijskie odbędą się w 2021 r., ma zapaść dopiero wiosną przyszłego roku. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała wówczas sytuacja związana z koronawirusem.

Wciąż jest wiele danych szacunkowych i nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja związana z koronawirusem w przyszłym lecie. Jest jeszcze za wcześnie, by dyskutować o wstrzymaniu Igrzysk bądź też nie - powiedział wiceszef Komitetu Organizacyjnego Toshiaki Endo.

Zobacz także: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić