LAK| 

"Jestem zdruzgotana". Bokserka przez okres straciła tytuł

71

Brytyjska bokserka Shannon Courtenay zdradziła, że przez cykl menstruacyjny została pozbawiona tytułu w wadze koguciej WBA. Zawodniczka nie kryje żalu i frustracji.

"Jestem zdruzgotana". Bokserka przez okres straciła tytuł
Shannon Courtenay (Instagram)

W nocy niespodziewanie zaczął się mój cykl menstruacyjny, który z oczywistych powodów sprawia, że ​​kobieta przybiera na wadze - komentuje na Instagramie Shannon Courtenay.

Brytyjska bokserka powiedziała, że ​​początek jej cyklu miesiączkowego spowodował, że przybrała na wadze i przez to przekroczyła limit w starciu z Jamie Mitchell, co doprowadziło do odebrania jej pasa wagi koguciej WBA.

28-letnia Courtenay weszła w piątek w Liverpoolu z wagą 120,5 funta, przekraczając limit o 2,5 funta.

Padły mocne słowa

- Podczas obozu nie miałam problemów z wagą i przez cały tydzień byłam w naprawdę dobrym miejscu i byłam gotowa na to wyzwanie - pisze bokserka na Instagramie.

Jestem zdruzgotana. To nie tak miało wyglądać. Nigdy wcześniej to się nie zdarzyło, zawsze jestem profesjonalistką, ale fizycznie było to poza moją kontrolą - podkreśla pięściarka, która w swojej zawodowej karierze ma bilans 7-1.

Sytuacja Courtenay przypomina sytuację zawodniczki UFC Aspen Ladd, która w zeszłym tygodniu w Las Vegas straciła walkę z powodu zbyt dużej wagi. Za drugim razem wycieńczona Ladd z trudem utrzymywała się na wadze, ale uzyskała 137 funtów. To i tak nie wystarczyło, by uniknąć kary.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić