Dawid Borek
Dawid Borek| 

Kolarz spadł z mostu. Dramatyczne nagranie. Zobacz, jak to tego doszło

3

Remco Evenepoel na trasie kolarskiego wyścigu Il Lombardia zanotował mrożący krew w żyłach wypadek. W sieci pojawił się nowy, szokujący film. Tuż po groźnym zdarzeniu nikt nie ruszył na pomoc kolarzowi.

Kolarz spadł z mostu. Dramatyczne nagranie. Zobacz, jak to tego doszło
Remco Evenepoel po upadku w Il Lombardia (Getty Images, Tim de Waele)

Koszmarny wypadek kolarze we Włoszech

Sobotni wypadek Remco Evenepoela w trakcie wyścigu Il Lombardia wyglądał koszmarnie. Belgijski kolarz grupy Deceuninck-QuickStep uderzył w barierę ochronną przy drodze, a następnie spadł z dużej wysokości w przepaść.

Szokujący był nie tylko sam upadek Belga, ale też reakcja (a właściwie jej brak) tuż po fatalnym incydencie. Na najnowszym filmie, który pojawił się w sieci, widać, że Evenepoelowi przez kilkadziesiąt sekund nie zamierzał nikt pomóc.

Dramat na trasie kolarskiego wyścigu i zero reakcji

Gdy Evenepoel wypadł przez barierkę, na trasie zmagań kolarzy został jego rower, który uniemożliwił przejazd samochodów technicznych. Na filmie widać, jak jeden z nich zatrzymał się, w pośpiechu wysiadł z niego mężczyzna, który odstawił rower i umożliwił przejazd. Na tym jego interwencja się zakończyła.

Wyjaśnijmy, że było to zachowanie zgodne z zasadami obowiązującymi podczas wyścigów kolarskich. Tarasujący przejazd samochód uniemożliwiłby bowiem dojazd karetki. Z drugiej strony brak reakcji szokuje, gdyż Evenepoel leżał pod mostem i nikt nie zatrzymał się, by sprawdzić, czy Belg potrzebuje pomocy. Mowa zarówno o pracownikach służby technicznej, jak i jadących za Belgiem kolarzach.

Poważne obrażenia Belga Remco Evenepoela

Dopiero kibice po kilkudziesięciu sekundach pobiegli w kierunku Evenepoela. W tym czasie wyścig jak gdyby nigdy nic toczył się dalej. A kolarz cierpiał...

Jego obrażenia są poważne: ma pękniętą miednicę i uszkodzone płuco. W tym sezonie już nie wystartuje.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić