Kolejne kontrowersje wokół Hiszpanów. Trener chwycił asystentkę za biust

6

Skandaliczny gest po finale mistrzostw świata siatkarek wykonał prezes hiszpańskiej federacji (RFEF) Luis Rubiales. Jednak jak się okazuje, pojawiają się kolejne kontrowersje wokół tej reprezentacji. Trener Jorge Vilda chwycił asystentkę za biust.

Kolejne kontrowersje wokół Hiszpanów. Trener chwycił asystentkę za biust
Na zdjęciu: Jorge Vilda (GETTY, Aitor Alcalde)

W finale mistrzostw świata piłkarek reprezentacja Hiszpanii pokonała Anglię 1:0. Jednak po zakończonym mundialu więcej niż o samym turnieju mówi się o tym, co działo się po później.

Podczas ceremonii medalowej prezes hiszpańskiej federacji (RFEF) Luis Rubiales z radości czule objął i pocałował w usta jedną z piłkarek. Podobnie postąpił wobec innej rodaczki.

Teraz na jaw wyszła kolejna kontrowersja związana z reprezentacją Hiszpanii. A wszystko za sprawą zachowania trenera Jorge Vildy, o którym teraz jest głośno.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: on ciężko trenuje, ona wygrzewa się na łodzi

Po tym, jak jego podopieczne wyszły na prowadzenie za sprawą zdobytej bramki przez Olgę Carmonę, 42-letni szkoleniowiec oszalał z radości. Podczas celebracji położył na kilka sekund swoją rękę na biuście asystentki Montserat Tomy, za co spotkał się z dużą krytyką.

Kontrowersje związane z Vildą nie są żadną nowością. Z uwagi na jego zachowanie rok temu 15 zawodniczek wysłało e-mail z rezygnacją z gry w kadrze. Ostatecznie jednak cała sprawa ucichła.

Mimo że problemy związane z Vildą są szersze i nie dotyczą jedynie wydarzeń w finale, to trudno o wyciąganie z nich konsekwencji. Wyżsi urzędnicy wspierają się wraz z nim, za co są szeroko krytykowani.

Zeszłoroczne niepowodzenie na Euro sprawiło, że piłkarki wystosowały bunt wobec szkoleniowca. Przypomnijmy, że Hiszpania przegrała z Anglią w ćwierćfinale. Teraz po wielkim osiągnięciu wydaje się, że nic i nikt nie sprawi, iż Vilda pożegna się z posadą.

Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić