Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Kompromitacja Niemców na Euro? Polak mówi, jak dostawał się na mecz

5

Solidność jest jedną z tych cech Niemców, z której ten naród jest znany na całym świecie. Jednak drugi dzień Euro i to, co stało się pod stadionem w Kolonii, przeczą temu w 100 proc. Duże kłopoty organizacyjne trwały od rana, aż do samego meczu Węgry - Szwajcaria.

Kompromitacja Niemców na Euro? Polak mówi, jak dostawał się na mecz
Problemy organizacyjne Niemców. Kompromitacja na Euro? (Getty Images,, Twitter)

Zdaje się, że Euro 2024 to turniej dopięty na ostatni guzik. Okazuje się, że "guzik" prawda. Niemiecki "ordnung" (porządek - tłum. red.), którym nasi zachodni sąsiedzi chwalą się, i z którego słyną na całym świecie, zniknął gdzieś w gąszczu kłopotów organizacyjnych przed drugim meczem turnieju.

Przed spotkaniem Węgry - Szwajcaria tysiące samochodów zakorkowały okolice stadionu w Kolonii. Okazało się, że organizatorzy... zapomnieli o obsłudze parkingów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Kibice zapłacili za parkingi, które miały być otwarte o 11. Organizatorzy (miasto) zapomnieli, że dziś odbywa się mecz i nikogo nie ma na bramkach. Na ulicach pod stadionem formują się więc gigantyczne korki. Pracownicy nie mogą dojechać pod stadion, policja również. Co za kompromitacja... - donosi na platformie X Piotr Słonka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pod Siatką: Dominikana ograna! Kluczowy set na przewagi

Kompromitacja Niemców na Euro?

Problemy z parkingami to nie jedyne niedogodności, na które narzekali kibice, którzy chcieli obejrzeć mecz Węgier i Szwajcarii. Kolejne opóźnienia czekały na kibiców pod stadionem. Otwarcie bramek przed wejściem na RheinEnergieStadion nastąpiło kwadrans później niż zapowiadano.

Kolonia. Koleiny mały, ale dziwny problem. Pierwszy raz na kilkaset meczów tej rangi bramy stadiony otworzono z 15- minutowym opóźnieniem - podaje na platformie X Słonka ze swojego konta "BuckarooBanzai".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mimo problemów kibice obejrzeli mecz bez przeszkód. Na stadionie RheinEnergieStadion w Kolonii zasiadł niemal komplet publiczności. Z 50 000 miejsc, zajętych było 41 676. Tyle osób obserwowało zmagania Węgrów i Szwajcarów (1:3).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić