Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
|

Koronawirus. Polski lekkoatleta wrzucił zdjęcie z maseczką. W sieci zawrzało

13
Podziel się:

Piotr Małachowski chciał dobrze, a wywołał niespodziewaną burzę. Wraz z żoną i synem zachęcał do noszenia maseczki. Internauci błyskawicznie wychwycili jednak jej złe założenie i nie zostawili suchej nitki na rodzinie lekkoatlety.

Koronawirus. Polski lekkoatleta wrzucił zdjęcie z maseczką. W sieci zawrzało
Piotr Małachowski z żoną (Instagram)

Pandemia koronawirusa przyspieszyła w wielu krajach Europy, również w Polsce. W październiku został wprowadzony obowiązek noszenia maseczki zarówno w przestrzeni publicznej jak i otwartej. Maseczka bądź chustka powinna zakrywać zarówno usta jak i nos.

W Polsce nie wszyscy prawidłowo zakładają jednak maseczki. Na ulicach można spotkać osoby, które zakrywają tylko usta. Nos mają odsłonięty. To błąd, ponieważ jak podkreślają eksperci, z nosa również wydziela się bardzo dużą cząsteczek, w których potencjalnie może być koronawirus.

I właśnie złe założenie maseczki wywołało burzę w komentarzach pod postem Piotra Małachowskiego, mistrza świata i wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem. Od kilku dni polscy sportowcy, m. in. Robert Lewandowski, zachęcają do noszenia maseczek i nie lekceważenia tzw. zasady DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka.

Do akcji dołączył również Piotr Małachowski. Na swoim profilu na Instagramie dyskobol zamieścił zdjęcie na którym oprócz niego widzimy jeszcze żonę lekkoatlety i syna. Cała trójka ma na sobie maseczki. "Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Maseczka obowiązkowa" - podpisał sportowiec.

Kłopot polega jednak na tym, że na zdjęciu tylko Małachowski ma dobrze założoną maseczkę. Jego żona i syn osłaniają twarz, natomiast nos nie jest zakryty. Błyskawicznie wychwycili to internauci i w komentarzach pod postem zawrzało.

"Nosy też chowamy pod maseczkę", "Jeżeli chcesz dać przykład i dodajesz już taki post, to powinien ten post chociaż pokazywać jak maski powinno się nosić!", "Zasłaniamy usta i nos. Wydobywa się z niego nawet więcej drobnoustrojów niż ustami", "Przykro to mówić ale maseczka powinna zakrywać usta oraz nos" - podkreślali internauci.

Zobacz także: Stadion Narodowy jako szpital polowy. Senator PiS zgłosił chęć do pracy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Lekaz
2 lata temu
Przestań gwiazdorzyc.covida nie ma.
Paweł
2 lata temu
Ale jaki to kłopot? Dla kogo? na zdjęciu jest z rodziną i nie widać nikogo innego. Poza kadrem żona zapewne nałożyła maskę prawidłowo.Skąd w tym narodzie wzięła się taka agresja wobec bliźnich? Dlaczego tyle jadu powoduje zwykłe zdjęcie? Co ten PIS zrobił z nami wszystkimi...
Prawda
2 lata temu
Skoro wszysct SA tacy prawipni to czemu wszedzie pelno ludzi mezaseczek? Z Mimi walczcie!!!
jrt
2 lata temu
do mala. A co ma zrobić ktoś, kto nie może oddychać przez nos (chore zatoki)?
kika
2 lata temu
Tez cwaniakowałam jak co niektórzy! Nie będę nosić maski, wymyślają covid! Dopóki nie powaliło mojego znajomego! Zdrowy, silny facet 45 lat, powaliło go tak, że nie miał siły podnieść kubka i duszności takie, że musieli go zabrać do szpitala! Będziecie inaczej śpiewać, jak dopadnie kogoś z waszych bliskich!!
marian
2 lata temu
wszędzie się pcha ten orlen, musi być znaczek bo co bo niby go sponsoruje ? a tak naprawdę tankując na ich stacjach sponsorujemy go my !
Loki
2 lata temu
Właśnie tak janusze noszą maseczki,te zdjęcie pokazuje stopień inteligencji tej rodziny, nie włączając ich syna przykład idzie z góry
Al Pol
2 lata temu
Dlaczego nie mówią o zagrozeniach jakie powoduje noszenie maski i jakie sa w zwiazku z tym powikłania?ap
Rtycz
2 lata temu
Na zachodzie gdzie nie ma niewolnictwa i głupoty ludzkiej nie ma nakazu noszenia kagańców
Okularnik
2 lata temu
Kto nie nosi okularów, nie zrozumie ...
🤐🤐🤨😬
2 lata temu
A naba kichol na wierzchu!!! To taj jaby wcale bie miała tej maski. Ale za to nie ma mandatu. I tu jest właśnie ten absurd!! To jest dowod na to, że chodzi o zamordyzm.
Pompa🐒
2 lata temu
I co teraz 80%bydła nosi tak maseczki🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵
ja.n
2 lata temu
maseczka ma być NA nosie, a nie pod nosem... przepisy wyraźnie mówią, że trzeba zasłaniać usta i nos!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić