Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Kupił bilet za 60 euro na mecz Polaków. Tego się nie spodziewał

40

Jeden z kibiców reprezentacji Polski podzielił się w mediach społecznościowych zdjęciem widoku z trybun Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. Za 60 euro kupił bilet na sektor za bramką na mecz Polska - Austria. Chyba nie takiego widoku się spodziewał?

Kupił bilet za 60 euro na mecz Polaków. Tego się nie spodziewał
Kupił bilet za 60 euro. Widok zapamięta na zawsze (Getty Images, Twitter)

Euro 2024 jeszcze na dobre się nie rozkręciło, a Polacy już mogą pakować walizki. Po dwóch porażkach w meczu otwarcia z Holandią (porażka 1:2) i "meczu o wszystko" Austrią (porażka 1:3) z zerowym dorobkiem punktowym "Biało-Czerwoni" opadli z turnieju jako pierwsi. Pozostał jeszcze "mecz o honor" z Francją (25 czerwca godz. 18).

Piłkarze zawodzą na niemal każdym wielkim turnieju piłkarskim. Mimo to reprezentacja Polski może liczyć na olbrzymi kredyt zaufania od kibiców. Fani wybaczają kolejne wpadki. I tłumnie jadą kibicować "Biało-Czerwonym" w kolejnych mistrzostwach.

Jak wiele jest w stanie znieść polski kibic świadczyć może zdjęcie ze stadionu w Berlinie. Jeden z fanów "Biało-Czerwonych" podzielił się widokiem z trybun Olympiastadion.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert bez ogródek po meczu. "Czuję się totalnie oszukany"

Kupił bilet na mecz. Takiego widoku się nie spodziewał

Za bilet w sektorze za bramką na mecz Polska - Austria trzeba było wydać sporo pieniędzy.

60€ za to miejsce… -  czytamy w poście na platformie X.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jednak bramek i centralnej części boiska nie widać. Wszystko z powodu słupa, który jest częścią konstrukcyjną dachu.

Miejsc z takim widokiem jest na stadionie olimpijskim w Berlinie więcej. Obiekt powstał w 1936 roku. W latach 2000-2004 przeszedł przebudowę w związku z organizowanymi w 2006 roku mistrzostwami świata w piłce nożnej.

Architekci mieli nie lada wyzwanie. Obiekt jest zabytkiem i nie można było ingerować w jego bryłę. Podparcie dachu nie mogło "wychodzić" poza konstrukcję stadionu.

W związku z tym jedyną opcją były wsporniki dachu wewnątrz stadionu. Bilet na widok na taki właśnie wspornik zakupił jeden z kibiców.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić