Kuriozum podczas meczu. Nie uwierzysz, dlaczego przerwano grę

6

Historia piłki nożnej zna różne powody, dla których mecze były przerywane - od zamieszek na trybunach, przez bójki zawodników, po fatalne warunki atmosferyczne. Do niecodziennej sytuacji doszło podczas ostatniego spotkania w regionalnych rozgrywkach Isthmian League w Anglii. Wszyscy byli zaskoczeni tym, co zobaczyli.

Niecodzienna sytuacja na meczu w Anglii (Twitter, YourInstReplay)

W sobotę drużyna Lewes Town FC podejmowała Corinthian Casuals w meczu angielskiej ligi regionalnej. Na stadionie The Dripping Pan doszło do niecodziennej sytuacji, która sprawiła, że o obu zespołach głośno zrobiło się niemal w całej Europie.

Stało się to w momencie, gdy napastnik Corinthian Casuals próbował wywrzeć presję na bramkarzu gospodarzy. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak w kierunku zawodników leci zdalnie sterowany samolot. Zabawka zdołała ominąć stopera Lewisa Careya, po czym uderzyła o murawę.

Niezwykła sytuacja podczas meczu. To znalazło się na boisku

Wszystkiemu przyglądał się sędzia. Przerwał spotkanie, aby zbadać, co tam się wydarzyło. Następnie widać, jak zabiera samolot i usuwa go z boiska. W internecie momentalnie pojawiły się zabawne komentarze dotyczące tej sytuacji.

Gra została wstrzymana z powodu lądowania modelu samolotu na boisku - napisał jeden z kibiców.
Wyglądało mi to na spalonego - dodał kolejny.

Spotkanie szybko zostało wznowione. Incydent nie wpłynął na formę gospodarzy, którzy zwyciężyli 2:0 i awansowali na ósme miejsce w ligowej tabeli. Obie bramki zapisał na swoim koncie napastnik Joe Taylor. Odnotujmy, że ekipa Corinthian Casuals jest natomiast 19. w stawce 22 ekip.

Całe zdarzenie było niespotykane. Z reguły jeżeli dochodzi do przerwania meczu, dzieje się to z zupełnie innego powodu. Brytyjskie "The Sun" sytuację nazwało wręcz "dziwaczną". Obie ekipy z pewnością nie spodziewały się, że zyskają sławę w takich okolicznościach.