Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak |

Lewandowski i Szczęsny ruszyli w kierunku Milika. Wszystko się nagrało

Arkadiusz Milik przeżywa prawdziwy dramat. Piłkarz Juventusu musiał opuścić boisko Stadionu Narodowego już w 2. minucie meczu towarzyskiego z Ukrainą. Załamanego piłkarza do szatni odprowadzili Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny.

Lewandowski i Szczęsny ruszyli w kierunku Milika. Wszystko się nagrało (X)

Piłkarz reprezentacji Polski i włoskiego Juventusu Turyn Arkadiusz Milik wyszedł w podstawowym składzie w towarzyskim meczu przeciwko Ukrainie. Spotkanie to jest jednym z dwóch ostatnich sprawdzianów kadry prowadzonej przez Michała Probierza przed EURO 2024.

Selekcjoner Polaków Michał Probierz dał szansę Milikowi od pierwszej minuty meczu z Ukrainą. Niestety, już w drugiej minucie, po starciu z jednym z zawodników drużyny przeciwnej, 30-letni piłkarz padł na murawę, łapiąc się za kolano.

Do schodzącego z boiska Milika natychmiast doskoczyli kapitan Robert Lewandowski i bramkarz Wojciech Szczęsny. Widząc dramat kolegi, chcieli najwyraźniej podnieść go na duchu. Odprowadzili kulejącego napastnika do szatni. Wideo nagrał i udostępnił w portalu "X" Przemek Langier, dziennikarz Goal.pl.

Dramat Milika. Kolejna kontuzja kolana

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz potwierdził na konferencji prasowej po meczu z Ukrainą, że Arkadiusz Milik nie pojedzie na mistrzostwa Europy z powodu kontuzji.

Przypomnijmy, że Arkadiusz Milik przeszedł już dwie bardzo poważne kontuzje kolan. Pierwsza w 2017 roku wyłączyła go z gry na 158 dni. Drugi uraz miał miejsce w roku 2021. Wtedy piłkarz wracał do zdrowia przez 128 dni.

Milik zadebiutował w kadrze prowadzonej przez Waldemara Fornalika 12 października 2012 roku meczem z Republiką Południowej Afryki (1:0 dla Biało-Czerwonych). Milik rozegrał do tej pory 72 spotkania z orzełkiem na piersi. Strzelił 17 bramek.