Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Lewandowski zdąży na drugi mecz na Euro? "Ciało Roberta goi się znakomicie"

9

Czy lekarze i fizjoterapeuci zdążą przygotować Roberta Lewandowskiego na mecz Polska - Austria (21 czerwca)? - Liczę, że Lewandowski wyleczy się znacznie szybciej niż przeciętny Kowalski - powiedział dr Remigiusz Rzepka w rozmowie z "Faktem".

Lewandowski zdąży na drugi mecz na Euro? "Ciało Roberta goi się znakomicie"
Lewandowski zdąży na drugi mecz na Euro? "Ciało Roberta goi się znakomicie" (PZPN, via Getty Images)

Jak poważna jest kontuzja Roberta Lewandowskiego? Całą Polskę w poniedziałek 11 czerwca zelektryzował fakt, że Robert Lewandowski jest kontuzjowany. Przypomnijmy, że kapitan Biało-Czerwonych musiał opuścić boisko w 32. minucie sparingu z Turcją.

W poniedziałek (11 czerwca), dzień po ostatnim sprawdzianie kadry przed Euro 2024, Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) przekazał wiadomość, że Lewandowski naderwał mięsień dwugłowy uda. Wszystko wskazuje na to, że lider kadry nie zagra w pierwszym meczu na Euro, w którym Polska podejmie Holandię

Biologia rządzi się swoimi prawami, więc już teraz można przypuszczać, że z Holandią Lewandowskiego zabraknie.(...)pozytywną informacją jest to, że ciało Roberta goi się znakomicie. Więc tutaj może nie powiedziałbym, że należy oczekiwać cudu, ale raczej jestem optymistycznie nastawiony. Liczę na to, że Lewandowski wyleczy się o wiele szybciej niż przeciętny Kowalski - powiedział Remugiusz Rzepka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pierwszy trening Polaków w Hanowerze. Biało-Czerwonym towarzyszyły tłumy!

Remigiusz Rzepka z polską piłką jest związany od lat. Do 2023 roku pełnił funkcję asystenta selekcjonera reprezentacji Polski. Współpracował z kolejnymi polskimi selekcjonerami kadry: Franciszkiem Smudą, Waldemarem Fornalikiem i Adamem Nawałką. Od lat dbał o zdrowie Roberta Lewandowskiego w kadrze.

Pamiętam, że nasz kapitan kadry przyjeżdżając na zgrupowania, nigdy nie był idealnie zdrowy. Pojawiał się obarczony trudami długiego sezonu i dlatego miał sporo różnych mikro urazów - powiedział Rzepka.

Mimo to Lewandowskiego zawsze omijały kontuzje. Pod tym względem 35-letni napastnik jest fenomenem na skalę światową. W zawodowej karierze jego najdłuższa przerwa od piłki spowodowana urazem wynosiła 28 dni. W sezonie 19/20 miał operowaną pachwinę.

Nasz kapitan jest bardzo pozytywną postacią w zespole. On również łatwo się nie poddaje, bo w przeszłości wielokrotnie musiał stawiać czoła trudnym chwilom. Myślę, że będzie chciał mocno pracować nad pozytywną atmosferą w drużynie - zakończył Rzepka.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić