Marcin Lewicki| 

Licealiści przywitali szachowego mistrza. Łza kręci się w oku

6

Jakub Seemann został mistrzem świata juniorów w szachach. Jego wielki sukces docenili jego koleżanki i koledzy z III LO w Zabrzu. Młody zawodnik został przez nich przywitany w niezwykły sposób. Nagranie z przywitania podbija Internet!

Licealiści przywitali szachowego mistrza. Łza kręci się w oku
Młody mistrz mógł liczyć na niezwykłe powitanie ze strony swoich kolegów i koleżanek! (Facebook, Wikimedia Commons, Krzysztof Szeląg)

Seemann wygrał zawody w Montesilvano we Włoszech. Okazał się najlepszym zawodnikiem w kategorii do lat 16. W finale pokonał innego reprezentanta Polski Jana Klimkowskiego, który zdobył srebrny medal.

Jednak młody mistrz z pewnością na długo zapamięta nie tylko udane zawody, ale też... pierwszy dzień po powrocie do szkoły. Jakub Seamann został w bardzo wzruszający sposób przywitany przez swoich kolegów i koleżanki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pięciolatek ogrywa dorosłych w szachy

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu ustawili bardzo długi szpaler, a gdy ich utytułowany kolega wszedł do budynku szkoły, zaczęli bić mu brawo.

Młody szachista był wyraźnie wzruszony i zaskoczony reakcją przyjaciół ze szkolnych ławek. Na pewno chwila ta była dla niego tak samo miła, jak dekoracja za zdobycie tytułu światowego czempiona.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nagranie z przywitania stało się sieciowym wiralem!

Wideo, na którym widać przywitanie Jakuba Seamanna wrzucił profil szkoły, do której chodzi. Udostępniała go na swoim Facebookowym profilu prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która była kiedyś nauczycielką.

To miłe, że nasza zabrzańska młodzież potrafi wspólnie cieszyć się sukcesami rówieśników - skomentowała nagranie Mańka-Szulik.

Pod wrażeniem powitania są także internauci. Wielu z nich mówi wprost - to dowód tego, że warto uczyć młodych ludzi życzliwości, radości z sukcesu innych i podejścia do ciężkiej pracy.

Wśród komentujących wideo jest m.in. aktorka Małgorzata Kożuchowska. Popularna artystka zostawiła pod filmem wpis z emotikonami oznaczającymi wielkie oklaski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić