Małysz nowym prezesem PZN. Tak zareagował trener Polaków

24

W sobotę Adam Małysz został nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Ten wybór w rozmowie ze skijumping.pl skomentował trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler.

Małysz nowym prezesem PZN. Tak zareagował trener Polaków
Adam Małysz został wybrany na stanowisko prezesa PZN (PAP, PAP/Art Service 2)

W sobotę podczas Walnego Zjazdu Polskiego Związku Narciarskiego poznaliśmy nowego prezesa i zarząd PZN na kolejną kadencję. Na stanowisko prezesa wybrany został Adam Małysz, który był jednym kandydatem na to stanowisko. W głosowaniu wzięło udział 80 delegatów. Oddali 77 głosów "za" oraz 3 głosy nieważne.

No i stało się. Dziękuję za poparcie i zaufanie. Wiem, że czeka mnie dużo ciężkiej pracy, więc życzcie mi powodzenia - napisał w mediach społecznościowych Adam Małysz krótko po wyborze na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

W sobotnim Walnym Zjeździe PZN uczestniczył także trener polskiej reprezentacji, Thomas Thurnbichler. W rozmowie ze skijumping.pl ocenił on wybór Małysza na stanowisko prezesa związku.

Adam to świetny wybór. Poświęcił skokom narciarskim całe życie. Otwiera wszystkie drzwi i każdy go zna. Co lepszego można było zrobić niż wybrać go na prezesa? - zapytał retorycznie.

Thurnbichler pojawił się na zjeździe, choć póki co ani nie mówi, ani nie rozumie języka polskiego. Wyjawił jednak, dlaczego przyjechał do Krakowa.

Podczas przemówień niczego nie rozumiałem, ale postanowiłem pojawić się na zjeździe PZN, by docenić ogromną pracę wykonaną przez ustępującego prezesa i pogratulować nowemu - przyznał.

Austriak pracuje z polskimi skoczkami już ponad dwa miesiące. 5 kwietnia Polski Związek Narciarski poinformował oficjalnie, że to właśnie on zastąpi na tym stanowisku Michala Doleżala.

Za niespełna miesiąc podopiecznych Thomasa Thurnbichler czeka pierwszy międzynarodowy test. 23 i 24 lipca, na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle, odbędą się pierwsze dwa konkursy Letniego Grand Prix 2022.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić