BOB|

Mamy kolejny medal w Tokio! Znakomity wyścig Polek

0

Celem było co najmniej utrzymanie miejsca, które gwarantowałoby brązowy medal. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar jednak dały popis podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Ten wyścig będziemy długo pamiętać.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wicemistrzyniami olimpijskimi (PAP, Leszek Szymański)

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar to kolejne sportsmenki, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii polskiego sportu. W środę 4 sierpnia zdobyły dla naszego kraju siódmy medal podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Polskie żeglarki ze srebrem!

Polskie żeglarki rywalizowały w klasie 470. Przed finałowym wyścigiem zajmowały trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wszyscy rodacy przede wszystkim życzyli im, aby utrzymały tę pozycję i stanęły na podium. One jednak... poprawiły swoją pozycję!

Od startu oglądaliśmy zaciętą rywalizację. Długo zanosiło się na brąz, choć wciąż tliła się szansa na srebro, które było możliwe pod warunkiem, że reprezentantki Francji będą o dwie pozycje niżej.

Nasze żeglarki popisały się świetną akcją na finiszu, dzięki czemu przekroczyły metę jako czwarte. Francuzki były szóste, a to oznaczało, że Skrzypulec i Ogar zostały wicemistrzyniami olimpijskimi!

To siódmy medal dla reprezentacji Polski podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W tej chwili mamy dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe krążki, a to z pewnością jeszcze nie koniec.