Medalistka olimpijska przeżyła szok. Jej partner był... kobietą

12

Koreanka Nam Hyun-hee w przeszłości była jedną z czołowych florecistek świata. W 2023 roku padła ofiarą perfidnego oszustwa. Jej partner okazał się kobietą, która zmieniła płeć, a także złodziejem podającym się za członka zamożnej rodziny. W lutym został skazany przez koreański sąd na długą odsiadkę w więzieniu.

Medalistka olimpijska przeżyła szok. Jej partner był... kobietą
Na zdjęciu: Nam Hyun-hee (Licencjodawca, Getty Images, Power Sport Images)

Nam Hyun-hee przez wiele lat reprezentowała Koreę Południową na najważniejszych zawodach w szermierce. 43-letnia dziś florecistka w swoim dorobku ma dwa medale olimpijskie. W 2008 roku zdobyła srebrny krążek w indywidualnym turnieju florecistek, a 4 lata później wraz z innymi kadrowiczami sięgnęła po brąz w drużynie.

We wrześniu 2023 roku Nam Hyun-hee rozpoczęła związek z 15-lat młodszym od niej Jeonem Cheong-jo. Przedstawiał się on jako członek bogatej rodziny, która jest właścicielem kilku kasyn i luksusowych kurortów. Relacja potrwała tylko miesiąc, gdyż medalistka olimpijska poznała brutalną prawdę o swoim ukochanym.

Jeon Cheong-jo okazał się kobietą, która poddała się operacji zmiany płci. To jednak jeszcze nie koniec. Również historia o bogatej rodzinie była całkowicie zmyślona i służyła wyłącznie wyłudzeniu pieniędzy od naiwnych ofiar złodzieja. Cheong-jo kusił je ekskluzywnymi możliwościami inwestycyjnymi, przywłaszczając sobie w ten sposób ich pieniądze. Hyun-hee przyznała, że w ten sposób oszust okradł również jej bliskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Nie uwierzysz. Sochan pokazał, co jadł przed meczem

Członkowie rodziny medalistki olimpijskiej to jednak nie jedyni poszkodowani. 3 listopada 2023 roku Sąd Rejonowy w Seulu nakazał aresztowanie Cheonga-jo, oskarżając go o oszukanie 15 osób. W trakcie śledztwa liczba jego ofiar wzrosła do 27. Szacuje się, że w czasie przestępczej działalności wyłudził on ok. 2,1 mln euro. Według obecnego kursu to ponad 9,1 mln złotych.

Wyrok w sprawie Cheonga-jo został upubliczniony w lutym. Oszust został skazany na 12 lat więzienia. Co ciekawe, skazany przyznał, że za część wyłudzonych od innych poszkodowanych pieniędzy kupił medalistce olimpijskie kilka drogich prezentów, w tym m.in. nowy samochód i ekskluzywne torebki. Przedmioty te zostały skonfiskowane.

Nam Hyun-hee w trakcie procesu była wielokrotnie pytana o to, jakim cudem w czasie swojego związku z oszustem nie odkryła prawdy o jego płci. Medalistka olimpijska przekazała, że wersji Cheonga-jo ostatecznie przekonały ją do sfałszowane badania medyczne, które zostały jej zaprezentowane.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić