Mocne słowa Brzęczka. "Za dużo było arogancji"

4

Wisła Kraków gra o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. W poniedziałek nie wykorzystała szansy, aby zrobić ku temu duży krok. Jerzy Brzęczek ostro skomentował postawę swoich podopiecznych.

Wrocław, 18.04.2022. Trener Wisły Kraków Jerzy Brzęczek podczas meczu piłkarskiej Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław, 18 bm. (gj) PAP/Maciej Kulczyński (PAP, PAP/Maciej Kulczyński)

Wisła Kraków stoi nad przepaścią. Utytułowany polski klub walczy o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. W poniedziałek "Biała Gwiazda" rozgrywała istotny mecz ze Śląskiem Wrocław, w którym mogła uczynić ważny krok w kierunku zachowania miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Tak się jednak nie stało. Elvis Manu co prawda już w szóstej minucie wyprowadził Wiślaków na prowadzenie, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Cayetano Quintana. Trener klubu z Krakowa, Jerzy Brzęczek, nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Szybko objęliśmy prowadzenie i mieliśmy następne sytuacje. W 25-30 minucie podszedłem jednak do moich trenerów i powiedziałem, że będziemy mieli za chwilę problemy, bo za dużo było już nonszalancji i arogancji - przyznał na konferencji prasowej, cytowany przez portal sport.interia.pl.
Poczuliśmy się zbyt pewnie, a w piłce trzeba mieć cały czas pokorę. Przestaliśmy realizować to, co sobie założyliśmy, inaczej rozgrywaliśmy piłkę i zbyt często traciliśmy ją w środkowej strefie - dodał.

Mecz zakończył się remisem 1:1, a w konsekwencji podziałem punktów. Wisła wciąż znajduje się w strefie spadkowej, ale ciągle ma szanse, aby się z niej wydostać. Do Zagłębia Lubin traci tylko dwa punkty, a do wspomnianego Śląska trzy.