Mocny wpis dziennikarza po kolejnej aferze w PZPN

11

Środowisko medialne szeroko komentuje kolejną aferę w Polskim Związku Piłki Nożnej. Dosadny wpis zmieścił dziennikarz Canal+ Sport Tomasz Ćwiąkała.

Mocny wpis dziennikarza po kolejnej aferze w PZPN
Na zdjęciu: Tomasz Ćwiąkała (YouTube)

Kolejna afera w Polskim Związku Piłki Nożnej rozpaliła media i dziennikarzy w kraju. Jak ujawnił Szymon Jadczak na łamach WP SportoweFakty, Mirosław Stasiak został zaproszony przez prezesa PZPN na mecz Mołdawia - Polska.

Stasiak to osoba, która była mocno uwikłana w aferę korupcyjną w Polsce. Został zdyskwalifikowany przez PZPN do 2026 roku, a mimo to znalazł się w jednym samolocie z piłkarzami i przedstawicielami związku.

Na tym jednak nie koniec. PZPN wydał oświadczenie w sprawie, informując, że Stasiak został zaproszony przez jednego ze sponsorów kadry. A to oburzyło przedstawicieli firm, które dużymi nakładami wspierają reprezentację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: siła plus precyzja! Cudowny gol 19-latka

W piątek Cezary Kulesza, prezes PZPN, wydał oświadczenie, w którym przeprosił i poinformował konkretnie, która firm stała za tym zaproszeniem.

Wśród wielu głosów w dyskusji, duża część porównuje rządy Cezarego Kuleszy do czasów Zbigniewa Bońka. Za kadencji tego drugiego wizerunek kadry wyglądał zupełnie inaczej - był mocną częścią PZPN. Na to zwrócił uwagę też dziennikarz Canal+ Sport, Tomasz Ćwiąkała.

Śmiesznie dziś brzmią zarzuty sprzed lat, że PZPN przesadzał ze stawianiem na PR. W takiej firmie nie da się nie stawiać na PR. Nie można nie dbać o wizerunek i to w stopniu wyjątkowym. W przeciwnym razie dochodzi do takich eksplozji jak ta. Wielopoziomowa kompromitacja.

Kibice w komentarzach przyznali mu rację, a część otwarcie napisała, że tęskni za czasami, w których prezesem był Boniek. Przypomnijmy, że to już kolejna afera obecnych władz PZPN. Dużo zamieszania było, gdy związek zatrudniał na stanowisko selekcjonera Czesława Michniewicza, a jeszcze więcej, kiedy na jaw wyszła afera premiowa po mistrzostwach świata.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić