Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
PSW
|

Na ten moment Iga Świątek czekała 14 miesięcy. "Duma jest tak czy siak"

20
Podziel się:

O tym, ilu wyrzeczeń wymaga profesjonalna kariera sportowa, doskonale wie Iga Świątek. 20-latka wszystko podporządkowuje tenisowi - także edukację.

Na ten moment Iga Świątek czekała 14 miesięcy. "Duma jest tak czy siak"
Iga Świątek (Photo by Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

Ma dopiero 20 lat i choć wciąż jest dopiero na początku kariery sportowej, na koncie już ma spektakularne sukcesy. Mowa o Idze Świątek, która każdy obszar życia podporządkowuje tenisowi.

W czerwcu 2020 roku Świątek podeszła do egzaminów maturalnych. Wszystkie zdała bez problemu. Już kilka tygodni później w mediach społecznościowych pochwaliła się wynikami. Z języka polskiego miała 83 proc., a z podstawowych egzaminów z języka angielskiego i matematyki po 100 proc. Podeszła też do egzaminów rozszerzonych z języka angielskiego i matematyki. W tym pierwszym przypadku uzyskała 96 proc., a w drugim 66 proc. "Tutaj liczyłam na więcej" - pisała wówczas.

Choć od egzaminów upłynął już ponad rok, Świątek dopiero teraz odebrała swoje świadectwo maturalne. Pochwaliła się tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kiedy (delikatnie mówiąc) brakuje ci czasu i odbierasz świadectwo maturalne 14 miesięcy po maturze. Ale duma jest tak czy siak - napisała na insta story.
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
jerry
8 miesięcy temu
z takimi wynikami w sporcie i znajomoscią angielskiego dyplom jest sprawą drugorzędną .To ona jest profesorką ,swoją pracowitością i determinacją w wieku 20 lat osiągnęła więcej niż cała suma młodzieży przez ostatnie 50lat.I oby nie był to koniec a poczatek pięknej historii Igi w tym kierunku.
Alka7
8 miesięcy temu
Brawo Pani Igo,życzę wielu dalszych sukcesów!
Kinga
8 miesięcy temu
Zdolna młoda .No i czego Ja krytykujecie .Co was Polaków Tak zżera ta zazdrość. Zacznijcie od Siebie !!!!!i co Dokonales NIC. Proszę Iga nie czytaj złego zwalczają to dobrem.
Anżej
8 miesięcy temu
A ona pokazała, te świadectwo czy tylko okładkę? Ja też sobie mogę takie zdjęcie zrobić i ze wszystkiego po 100 mieć
Tolo
8 miesięcy temu
Nie róbcie z niej "gwiazdy", bo jeszcze dużo musi się uczyć.Pierwszy serwis może ćwiczyć o bramę Taty garażu! Jak najszybciej powinna zmienić trenera i psychologa.Ten płacz,co pokazała na Olimpiadzie w Tokio, to wystarczy żeby to zrobić. Musi myśleć w czasie gry - chodzi o taktykę - gonić przeciwniczki po rogach, a nie grać im na środek pod nogi. Niech odpuści sobie debla, bo nie ma do tego drygu - przy siatce jest słabiutka. Musi nauczyć się w czasie gry po każdym uderzeniu wracać na środek kortu, wtedy ma szansę odbić trudne piłki. No i najważniejsze: Nie porównujcie jej do Nadala, bo robicie Jej wielką krzywdę. Ps. Co to za tik nerwowy, to potrząsanie głową ... ? Mam nadzieję, że to nic poważnego.
Bochenek
8 miesięcy temu
W październiku 2020 roku, kiedy Świątek wygrał Rolanda Garrosa, jej ojciec Tomasz zatrzymał dla niej kadrę, Sierzputowskiego i Abramowicza z „Warsaw Sports Group” (WSG). Sierzputowski jest szwagrem prezesa WSG Bochenka, a jego młodsza siostra Alicja jest kochanką Bochenka. Alicja zniszczyła rodzinę Bochenków. Teraz członkowie rodziny Sierzputowskich są najbardziej zaufanymi ludźmi Bochenka i stoją za nim w manipulowaniu pozwem przeciwko Świątkowi. Abramowicz jest gadającą kłamczuchą, która nic nie wie, ale sprzedaje publiczności swoje bzdury psychologiczne. Widać, jak technologia i taktyka Świątka były przez lata w stagnacji. W lipcu 2021 r., kiedy Raducanu zakończyła Wimbledon, jej pracowników zastąpił jej ojciec Ian. Raducanu nie zatrudnia pracowników z „London Sports Group”. Jej trenerem jest teść Andy'ego Murraya.
Józef
8 miesięcy temu
Niestety. Sredniej klasy tenisistka. Jeżeli nie opanuje zagrywki to skończy nie jak gwiazda ale jak kometa.
Ryszard
8 miesięcy temu
Wszystko poswiecila dla tenisa _I jeden sukces W RG i potem totalna klapa
s76
8 miesięcy temu
Pani Igo , gratulacje , komplementy , podziw i szacunek za mądrze realizowany okres młodości .
Romeoś
8 miesięcy temu
A ja bardziej niż oglądać świadectwo maturalne Igi, chciałbym wdychać po meczu zapach jej spoconego ciała.
inżynier
8 miesięcy temu
Super, a zwłaszcza doceniam ta matematykę, kora zawsze jest potwierdzeniem inteligencji i umiejętności logicznego myślenia. Na świecie brakuje inżynierów, a mamy nadmiar historyków, politologów, socjologów i kosmetologów. Świat wyglądałby inaczej rządzony przez ludzi, którzy ukończyli politechnikę.
3 2 1 - START
8 miesięcy temu
Iga podziwiam Twoje sukcesy - jesteś jedną z nielicznych a lenie i nieudaczniki skręcają się z zazdrości. Dużo przed Tobą - powodzenia
Prawda
8 miesięcy temu
Olimpiada nie jest najwazniejszą imprezą. Nikogo oprócz starego pokolenia to interesuje.
Suweren
8 miesięcy temu
Nie wiem jakie ma wielkie osiągnięcia w tenisie , najważniejsza imprezą jaka jest olimpiada przegrała wszystko raczej że słabymi przeciwniczkami , bida i nędza
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić