Na ten moment Iga Świątek czekała 14 miesięcy. "Duma jest tak czy siak"

41

O tym, ilu wyrzeczeń wymaga profesjonalna kariera sportowa, doskonale wie Iga Świątek. 20-latka wszystko podporządkowuje tenisowi - także edukację.

Na ten moment Iga Świątek czekała 14 miesięcy. "Duma jest tak czy siak"
Iga Świątek (Photo by Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

Ma dopiero 20 lat i choć wciąż jest dopiero na początku kariery sportowej, na koncie już ma spektakularne sukcesy. Mowa o Idze Świątek, która każdy obszar życia podporządkowuje tenisowi.

W czerwcu 2020 roku Świątek podeszła do egzaminów maturalnych. Wszystkie zdała bez problemu. Już kilka tygodni później w mediach społecznościowych pochwaliła się wynikami. Z języka polskiego miała 83 proc., a z podstawowych egzaminów z języka angielskiego i matematyki po 100 proc. Podeszła też do egzaminów rozszerzonych z języka angielskiego i matematyki. W tym pierwszym przypadku uzyskała 96 proc., a w drugim 66 proc. "Tutaj liczyłam na więcej" - pisała wówczas.

Choć od egzaminów upłynął już ponad rok, Świątek dopiero teraz odebrała swoje świadectwo maturalne. Pochwaliła się tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kiedy (delikatnie mówiąc) brakuje ci czasu i odbierasz świadectwo maturalne 14 miesięcy po maturze. Ale duma jest tak czy siak - napisała na insta story.
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić