Natychmiast skomentowała wyniki wyborów. Wymownie

172

W niedzielę, o 21:00, poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych w Polsce. Głos tuż po ich ogłoszeniu zabrała Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Natychmiast skomentowała wyniki wyborów. Wymownie
Justyna Kowalczyk-Tekieli (AKPA)

W niedzielę cała Polska żyje wyborami parlamentarnymi. Najlepszy wynik - według pierwszych wyników exit poll podawanych przez IPSOS - wśród wszystkich list wyborczych uzyskało Prawo i Sprawiedliwość (36,8 proc). To rezultat, który nie pozwoli im jednak stworzyć rządu, a tę szansę otrzymają partie opozycyjne - Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: piłkarskie umiejętności Sabalenki

Wyniki wyborów budzą wiele emocji, o czym świadczą wpisy w mediach społecznościowych. Głos - tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników - zabrała między innymi Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Mobilizacja ogromna - napisała krótko, dodając emotikonę serca i oklasków. To nawiązanie do rekordowej frekwencji, która według sondażowni IPSOS wyniosła 72,9 proc.
Ps. Ciekawe jak tam ceny paliw... - dodała utytułowana sportsmenka.

Kowalczyk-Tekiel jeszcze przed wyborami nie kryła, na kogo odda swój głos.

Będę głosować, bo od wyników wyborów bezpośrednio będzie zależeć ważna decyzja rzutująca na moje i Hugonka życie. Mój głos oddam na Jakuba Kota. To że był sportowcem, jest najmniej dla mnie ważne. To mądry, elokwentny człowiek, który umie w ekonomię - pisała.

Wielokrotna medalistka wielkich imprez otwarcie zachęcała też do pójścia na wybory.

Trzeba iść na wybory. Po prostu. Myślę, że zasługujemy choćby na normalne debaty - napisała po debacie wyborczej, która w poniedziałek odbyła się w Telewizji Polskiej.

Zobacz wpis Justyny Kowalczyk-Tekieli po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów parlamentarnych w Polsce:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić