Nieprawdopodobny bieg po złoto. Co za radość rodziny mistrza [WIDEO]

1

Noah Lyles w wielkim stylu zwyciężył na MŚ w lekkoatletyce. 25-latek był najlepszy w biegu na 200 metrów, uzyskując nieprawdopodobny czas 19,31 s. Hitem internetu stało się nagranie, na którym zobaczyć można, jak najbliżsi zareagowali na jego sukces.

Rodzina Noaha Lylesa świętowała mistrzostwo świata (Twitter)

Noah Lyles mimo młodego wieku może pochwalić się licznymi sukcesami. Już jako 16-latek został wicemistrzem świata juniorów młodszych w sztafecie szwedzkiej (100+200+300+400 metrów).

Bardzo szczęśliwa okazała się dla niego Bydgoszcz. Na mistrzostwach świata juniorów wywalczył złoto w biegu na 100 metrów oraz w sztafecie 4x100 metrów.

Później przyszły sukcesy w kategorii seniorskiej. W Dosze był najlepszy na 200 metrów, a dwa lata później został brązowym medalistą olimpijskim na tym dystansie.

W Eugene przystąpił do obrony tytułu. Zwycięży w kapitalnym stylu. Uzyskał czas 19,31 s, co jest nowym rekordem mistrzostw - poprzedni należał do Michaela Johnsona, z którym mierzył się jego ojciec.

Czwarty wynik w historii lekkoatletyki. Tak zareagowała jego rodzina

Szybciej biegały tylko dwie osoby - Usain Bolt i Yohan Blake. To pokazuje skalę sukcesu Amerykanina. Media społecznościowe obiegło niezwykłe nagranie. Zobaczyć na nim można, jak na złoto 25-latka zareagowała jego rodzina. Ich radość była ogromna, a wideo stało się hitem sieci.

Nie stawiam się pod presją. Wyszedłem tutaj, aby dać z siebie sto procent - mówił w rozmowie z BBC.
Mój tata [złoty medalista w sztafecie 4x400 m - dop. KOZ] dorastał w tamtych czasach, ścigając się z Michaelem Johnsonem i pamiętam, że Amerykanie wygrywali wszystko - dodał.
Później musieliśmy patrzeć na dominację Jamajczyków i pomyślałem sobie, że kiedy dotrę na szczyt, chcę się upewnić, że Stany Zjednoczone znów będą dominować - zakończył mistrz świata.

Mistrzostwa świata w Eugene potrwają do niedzieli (24 lipca). Reprezentacja Polski do tej pory zdobyła trzy medale. Paweł Fajdek wywalczył złoto w rzucie młotem, a ponadto na drugim stopniu podium stanęli Katarzyna Zdziebło (chód na 35 km) oraz Wojciech Nowicki (rzut młotem).