aktualizacja 

Ogromna kasa do wygrania w Australian Open. Ponad 200 milionów złotych!

8

Singiel, debel, mikst — trzy szanse na zwycięstwa, punkty oraz... pieniądze. Rozpoczął się pierwszy turniej wielkoszlemowy w 2022 roku. Zobacz, o co grają Iga Świątek, Hubert Hurkacz i inni.

Ogromna kasa do wygrania w Australian Open. Ponad 200 milionów złotych!
Iga Świątek (Instagram)

Pula nagród wzrosła o 4,5 procent w porównaniu do 2021 roku. W sumie w puli znalazło się 75 milionów dolarów australijskich. Ponownie jest równość, jeśli chodzi o pulę wśród kobiet i mężczyzn, to oznacza, że wszyscy za ten sam etap zarobią tyle samo.

Ile zainkasuje zwycięzca singla? W tym roku wygra 2,875 miliona dolarów australijskich, czyli blisko 8,23 miliona złotych. Finalista imprezy w grze pojedynczej dostanie czek na 4,5 miliona złotych. Półfinaliści dostaną po 2,5 miliona złotych, a w przypadku odpadnięcia w ćwierćfinale zawodnicy dostaną po ponad 1,5 miliona złotych.

W grze podwójnej pula jest niższa. Triumfatorzy dostaną 675 tysięcy dolarów australijskich do podziału, czyli prawie dwa miliony złotych. Finaliści otrzymają nieco ponad milion złotych.

Najsłabiej opłacany jest mikst, czyli gra mieszana. Za nią nie ma punktów do rankingu, jednak są zawodnicy i zawodniczki, którzy chętnie startują w tej konkurencji. Zwycięzcy dostaną 190 tysięcy dolarów australijskich do podziału, czyli około 543 tysiące złotych.

Czołowi singliści rzadko decydują się na start w trzech konkurencjach. Gdyby jednak tak się stało, to maksymalnie jedna osoba może wygrać 3,74 miliona dolarów australijskich. W przeliczeniu na naszą walutę dałoby to 10,7 miliona złotych.

Zobacz także: Grzegorz Krychowiak zmieni dyscyplinę?! Do sieci trafiło wymowne wideo
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić