Ogromna wpadka organizatorów. Pomylili… główne nagrody

Dobiegła końca rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich kobiet. Po raz pierwszy w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji łącznej wywalczyła Marita Kramer. Początkowo Austriaczka dostała od organizatorów… zupełnie inną nagrodę.

Marita Kramer na najwyższym stopniu podium (Twitter)

Skoczkinie mają inny kalendarz Pucharu Świata niż ich koledzy. Zakończenie sezonu w ich wykonaniu odbyło się już 13 marca w Oberhofie. Planowane były jeszcze zawody w Czajkowskim, ale Rosjanom odebrano prawa do organizacji.

Ostatni w sezonie konkurs odbył się pod dyktando Słowenek. Zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. Zwyciężyła Ursa Bogataj, przed Niką Kriznar i Emą Klinec. Tuż za czołową trójką znalazła się Marita Kramer.

Austriaczka po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w klasyfikacji generalnej cyklu. Łącznie uzyskała 1316 punktów - o 125 więcej niż druga Kriznar.

Po zakończeniu zawodów miała otrzymać Kryształową Kulę. Miała, bowiem organizatorzy zamiast tego wręczyli jej… Puchar Narodów, który przyznawany jest drużynie z największą liczbą punktów.

Jak przekazał Adam Bucholz z portalu skijumping.pl, organizatorzy naprawili swój błąd. Jeszcze w trakcie ceremonii wymienili nagrodę Austriaczki i Kramer w końcu weszła w posiadanie cennego trofeum.

Puchar Świata w skokach narciarskich. Dalekie miejsca Polek

Odnotujmy, że sklasyfikowane zostały dwie Polki. 42. miejsce w "generalce" zajęła Kinga Rajda, która wywalczyła 35 punktów. Z 19 "oczkami" na koncie 45. była Nicole Konderla.