Piotr Żyła z typowym dla siebie humorem. "Tak jeszcze nie było"

16

Niemieckie Klingenthal okazało się szczęśliwe dla polskich skoczków. W sobotnim konkursie trzech naszych reprezentantów uplasowało się w top 6. Piotr Żyła zajął czwarte miejsce i miał powody do zadowolenia.

Piotr Żyła (Instagram)

Sobotni konkurs w Klingenthal nieźle zakończył się dla Polaków. Halvor Enger Granerud po skokach na 140,5 oraz 141,5 metra zdecydowanie zwyciężył. Drugi był Kamil Stoch, który w pierwszej serii uzyskał 138,5, a w drugiej 134 metry. Na najniższym stopniu podium stanął Bor Pavlovic.

Powody do zadowolenia miał Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce. Jednak przed skokiem Polaka obniżono rozbieg o dwa numery. Być może gdyby zmniejszono go o jeden, to nasz zawodnik poleciałby dalej.

Z czwartek pozycji jednak jest zadowolony, co wynika z jego wpisu na Instagramie. Choć wiadomo, że to pierwsze miejsce tuż poza podium, jednak istotne w tym wypadku są też punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
I dobre jest, jak jest. 4 w Klingenthal. Tak dobrze jeszcze nie byłem. 5 to tak, ale 4. Gratulacje Kamil! - napisał Żyła. Dodał też swoje charakterystyczny hashtagi, czyli "łogień" i "Pieter", a także emotikonę papryczki.

W niedzielę kolejny konkurs w Klingenthal. Początek serii próbnej o godz. 13:00. Konkurs wystartuje zaś o 14:30. Udział weźmie w nim siedmiu reprezentantów Polski: Tomasz Pilch, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.