Po meczu nie mieli litości. Polski klub zadrwił z rywala

9

Wielu emocji dostarczyło niedzielne spotkanie Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Widzewem Łódź. Dużo działo się również po zakończeniu meczu w mediach społecznościowych, a na profilu Widzewa w serwisie X pojawiła się szpilka wymierzona w poznański zespół.

Piłkarze Widzewa Łódź w trakcie niedzielnego meczu z Lechem Poznań. (Licencjodawca, PAP Jakub Kaczmarczyk)

W meczu 16. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań podejmował na własnym stadionie zespół Widzewa Łódź. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 16. minucie za sprawą Frana Alvareza. "Kolejorz" wyrównał w końcówce meczu - w 88. minucie bramkę na 1:1 strzelił Jesper Kalstrom.

To jednak nie był koniec emocji, bo w 3 minucie doliczonego czasu gry Widzewa ponownie na prowadzenie wyprowadził Antoni Klimek. W 97. minucie bramkę dla gości zdobył Bartłomiej Pawłowski, a łódzki klub ostatecznie wygrał 3:1.

Zwycięstwo w tak dramatycznych okolicznościach zachwyciło całą społeczność Widzewa, co widać było również w mediach społecznościowych łódzkiego klubu. Na jego oficjalnym profilu w serwisie X tuż po meczu pojawiła się grafika przedstawiająca feniksa siedzącego przed niemal pustym talerzem na tle trybun stadionu.

Mięsko zjedzone, pyry też - napisano w opisie

Jak łatwo się domyślić, post jest szpilką wbitą w zespół Lecha. Widoczny na grafice feniks jest maskotką Widzewa Łódź, z kolei "pyry" to stosowana w Wielkopolsce nazwa ziemniaków, którą często odnosi się też do mieszkańców tego regionu. Przekaz wpisu jest więc prosty - Widzew w ten sposób dał znać znać, że "zjadł", czyli pokonał poznańskiego Lecha.

To jednak nie koniec popisów administratora profilu Widzewa. Po meczu w serwisie X pojawiło się jeszcze kilka memów, które tym razem odnosiły się do zadowolenia kibiców po zakończeniu emocjonującego spotkania. Jeden z nich przedstawiamy poniżej.

Dzięki zwycięstwu nad Lechem Widzew z dorobkiem 22. punktów awansował na 8 miejsce w Ekstraklasie. Z kolei popularny "Kolejorz" zgromadził dotąd 29 oczek i plasuje się na trzeciej pozycji.